Máte malou koupelnu? Jak je malá?

Koupelna bývá velmi často opomíjenou místností a i ve větších bytech se objevují opravdu malé koupelny, které díky několika málo čtverečním centimetrům zdají být v podstatě nepoužitelné. Ale co je to vlastně „malá“ koupelna? Jak je „velká“?

125827-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Většina panelové zástavby vzniklé ještě do devadesátých lete minulého století, stejně jako množství poválečných činžovních domů, má koupelny 100 x 200 cm. Někdy jsou ale koupelny ještě menší a jakým si rekordem jsou místnosti 140x140cm, což je velikost, která se už blíží velikosti toalety. Ale i v takové koupelně se dá provozovat koupání, sprchování, vejde se tam toaleta a když bude alespoň o 15 cm na každé straně větší, tak se tam dá vměstnat i pračka.

Malé koupelny – inspirativní fotogalerie

Výrobci si jsou vědomi těžkostí, se kterými se jejich potenciální zákazníci potýkají a snaží se nabízet taková řešení, která opravdu počítají a využívají každý centimetr. Znáte např. uhlopříčně řešené vany? A co teprve uhlopříčné vany se skládací zástěnou, díky které je možné na ploše 140 x 75 cm  získat relativně pohodlnou vanu a sprchový kout v jednom.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

PAMATUJTE

: je to všechno v prvé řadě o kompozici. Dobře a účelně poskládat vanu, umyvadlo a toaletu je malý hlavolam, ale jde to. Zkuste třeba zmíněnou úhlopříčnou vanu tak, jak její použití ilustrují přiložené fotografie.

Red.
Foto Ravak, Duschlux

26.9.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist