Máte hypotéku a teď vidíte, že u jiné banky je levnější?

Pokud si klient zařídil hypotéční úvěr v některém z finančních ústavu, pak se může stát, že po uplynutí fixace a nebo zkrátka po nějaké době se objeví u jiné banky jiný bankovní produkt, který by konkrétní situaci klienta vyhovoval lépe. Nyní je možné poměrně bez problému svůj úvěr převést – přefinancovat a pokračovat ve splátkách u jiné banky. A zdá se, že je to velmi jednoduché.

Klasickým případem je stav, kdy po uplynutí fixace úrokové sazby nabídne banka klientovi nový úrok, který ale je např. příliš vysoký nebo jinak nevyhovující. Vzhledem k tomu, že trh s hypotékami je již relativně nasycen, snaží se finanční ústavy  získávat nové klienty lidově řečeno jejich „přetahováním“ z jiné banky tak, že jim nabídnout „přefinancování“ (někdy též „refinancování“) tedy převedení úvěru a výhodnější podmínky. Znamená to, že banka za klienta zaplatí dluh v jeho stávajícím finančním ústavu, vyřídí veškeré formality a uzavře s klientem novou smlouvu, přičemž se spokojí s krytím a zárukami, jenž klient poskytl své výchozí bance. Zcela zásadní je přitom klientova „splátkový disciplína“, jinými slovy to, zdali bez problémů, tedy v čas a v plné míře splácel to, co splácet měl.

V současné době nabízí velmi jednoduché přefinancování Bawag Bank, GE Money a Wüstenrot.
Red.
Foto autor
25.4.2007 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist