Máte doma teenagera?

Puberta je komplikované období a vkus teenagera se v drtivé většině zcela míjí se vkusem a životním stylem jeho rodičů. Jak zařídit a hlavně „nadesignovat“ pokoj adolescenta? Inspirujte se a možná přijde na to „vo čem to je“.

108737-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Svět hluboce nedospělého člověka je velmi vzdálený světu lidí dospělých, což však neznamená, že ve jménu výchovy a kultivace je potřeba pubescenta omezovat v uspokojování jeho potřeba a např. mu vysvětlovat, že rocková hvězda nebo skateboardový závodník je špatným všeobjímajícím životním idolem.  Podle odborníků u zkušených rodičů to chce pouze čas a více než nekonečnou míru tolerance a trpělivosti.

TIP: psychologové radí: nechte svému adolescentovi volnou ruku při zařizování pokoje, který je jeho ložnicí, studovnou i denní místností a naopak mu vyjděte vstříc. Jeho mánická potřeba odlišovat se od světa dospělých (tedy od vás – rodičů) najednou nebude tak vehementní a zbrklá.

Zkuste třeba doporučit svému dospívajícímu dítěti FREE-DEE samolepicí tapety na zeď. Dítě bude jednak zcela konsternováno mírou vašich znalostí a tím, že jste tzv. „in“ a zároveň takové samolepící tapety můžete pokládat za zcela neškodné, neboť neničí nábytek ani jiné vybavení a dají se nalepit opravdu kamkoliv.

Red.
Foto Free dee.cz

23.5.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist