Máte doma klasickou rohožku?

Některé součásti obytného interiéru vnímáme jako samozřejmost a nebo se jim v podstatě vůbec nevěnujeme. Na druhou stranu se není čemu divit, vždyť kdo by soustředil pozornost na takové věci, jakými jsou např. rohožky? A přitom může právě rohožka poměrně výrazně ovlivnit ani ne tak vzhled, jako třeba klima vašeho domova. A pokud jste zvyklí pohybovat se doma v botách, tak pak je byste měli rohožím věnovat náležitou péči.

Základní je skutečnost, nakolik a kam se v obytném interiéru může chodit v botách. Nejběžnějším řešením je vyzouvání se v předsíni, která by tedy rozhodně měla být vybavena jednak snadno udržovatelkou, nejlépe stíratelnou podlahovou krytinou a pak rozhodně kvalitní rohoží.  A nejlépe, pokud jsou rohože dvě, což platí v prvé řadě pro rodinné domy, kde se vchází do obytné částí tzv. přímo z ulice a ne z chodby např. činžovního domu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Primární rohož a sekundární

Pod tímto málem vědecky se tvářícím názvem se skrývá jednoduchá úvaha. Primární rohož by měla být tím prvním, co se v pravém slova smyslu dostane návštěvníkovi jako první pod nohy. Primární rohož je tak, které zbaví obuv hrubých nečistot. I struktura rohože by měla být hrubá, její Kareše vysoké a pevné.

A sekundární rohože se pak uvažují jako nástroje na zbavení se vlhkosti z podrážek obuvi. Jejich vlastností by měla být měkkost.

Jak kterou umístit?

V činžovních domech by pak měly být primární rohože součástí vchodové části z ulice a pokud možno, pak tak, aby na nich byl přicházející nucen udělat alespoň 3 kroky. V rodinných domech je pak primární rohož logicky ve vchodové části.

A sekundární rohože pak patří do té části interiéru, za kterou už se v chodí bez bot či v přezuvkách.

TIP:
Zkuste např. sekundární rohože z bambusových vláken, které se po zkušenostech jeví jako ideální.

Red.
Foto: katalog.ambra.cz, eshop.komora.cz

11.6.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist