Máte doma gramodesky a máte rádi retrostyl?

Living.cz je magazínem o kultuře bydlení a spotřební elektronika s bydlením přirozeně souvisí. Platí to o to víc, čím víc je např. samotný gramofon v prvé řadě zajímavým kusem (retro) nábytku. A to naší redakci zaujalo. Současná elektronika v historickém kabátě. Gramofony na kliku schopné přehrávat CD. A zájem o tento druh vybavení domácnosti údajně stále stoupá.

Internetový obchod Kasa.cz tvrdí, že jeho obrat je v rámci tohoto zboží o 100% vyšší, než v minulém roce. A co vy? Láká vás „retro“? Je retro v módě?

Není „retro“ jako „retro“

Tzv. „retro“ není nic jiného, než „návrat“ či „ohlédnutí se zpět“.  Můžeme si pak např. dnes, tedy v roce 2009 pořídit „retrodesignovou“ sedačku odpovídající např. stylu 60.let. Taková sedačka může být vyrobena ze stejných, nebo podobných materiálů, vypadá stejně, má stejné barvy a tvary a stejně, jako ve zmiňovaných 60.letech, i funguje (konec konců, ono se na sedačce v 60.letech sedělo stejně, jako se na ní sedí i dnes). Oproti tomu „retro“ gramofon vypadá jen podobně, tedy nikoliv stejně, jako tenkrát, a má  na sobě celou řadu ovládacích prvků, které v té době neexistovaly a stejně tak i ve fungování se v ničem nepodobá tomu, co tento gramofon napodobuje.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie retro bydlení

Jinými slovy, retrogramofon se tváří jako něco, čím není, je to vidět a vůbec se za to nestydí. Záleží tedy na vás, jestli vám takové věci vyhovují, jestli vám z principu vadí a nebo jestli vás naopak přitahují. Příjemné je, že ceny takových výrobků – konkrétně výrobků f. Hyundai – se pohybují od 2000 – 10 000Kč a nepatří do kategorií nedostupného zboží. Výrobce navíc pamatoval nejen na klasické vinylové desky, ale u některých modelů nabízí i možnost přehrávání původních šelakových desek, což je unikátní řešení.

Je libo „designovou – retro“ lednici, pračku, myčku?

 

Red. z materiálu Kasa.cz, FLexform
Foto Kasa.cz

17.9.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist