Masáž vestoje ve vaně? Zástěny a rada navíc

I přesto, že v boji mezi vanou a sprchovým koutem zvítězilo to první, nemusí milovníci sprchování věšet hlavu. I ve vaně se totiž dá příjemně osprchovat, zatímco naopak koupat se ve sprchovém koutu nejde. Jak vytěžit ze vzniklé situace maximum a vyhovět všem.

125267-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Vodní masáž ve vaně, a přitom vestoje, rozhodně není žádným přežitkem či zvláštností. I když jsme pořídili vanu místo sprchového koutu, nemusíme si zoufat. Naopak, máme spíše více možností, které je třeba do poslední vodní kapky využít.

Nejjednodušší a nejlevnější varianta

Nejjednodušší variantou, která nás navíc nebude stát žádné velké peníze, je masážní sprcha. Na trhu je jich tolik, že by si měl vybrat opravdu každý. I když toto řešení není tak pohodlné jako samostatný masážní panel, poslouží svému účelu stejně dobře.

A pokud si ke sprše pořídíme i tyč, po které může sprcha „jezdit“ a umožní nám umisťovat ji do různých a různě vysokých poloh, je malý masážní panel na světě.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie van

Horní smršť

Kromě klasické sprchy, kterou ovládáme beze zbytku my, je na trhu k dispozici i masážní hlavová sprcha, kterou umístíme ke stropu. Dokáže mířit buď přímo na hlavu sprchujícího se člena domácnosti nebo je nastavitelná a míří například až na ramena.

Boční trysky

Komu nestačí masážní sprcha s horní hlavou, tomu se jistě budou hodit boční trysky, které v případě vany můžeme umístit jak na zdi, tak přímo do koupací nádoby. Jejich rozmístění, intenzita a počet závisí na každém zvlášť, nicméně ani ve vaně se o ně nemusíme ochuzovat.

Nezbytná zástěna

S čím však musíme bezpodmínečně počítat, je zástěna. Masáž je sice příjemná věc, ale přece jen se stále hodí do vany, ne do celé koupelny, popřípadě na záchod, máme-li koupelnu i se záchodem spojenou. Nahazovat si stěny, ručníky a poličky vodou, která sice vychází z masážní sprchy, ale stále je to voda, není příliš dobrý nápad.

Zástěn je na trhu nepřeberné množství, záleží jen na vkusu a potřebě. Zástěny mohou zakrývat buď jen část anebo celou vanu, mohou být rovné či zahnuté, průhledné, průsvitné nebo úplně zakrývající to, co se za nimi děje. Zároveň samozřejmě platí, že umístění zástěny by se mělo volit podle umístění sprchy či masážního panelu, rozhodně by nemělo být naproti či vedle!

Martina Tlachová
Foto: Hüppe, Villeroy & Boch, Faris, Eden koupelny

7.5.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist