Manželské postele

Pohodlné spaní je důležité pro lidské zdraví a také pro celodenní pohodu. I když se odborníci na spánkovou hygienu přiklánějí k odděleným ložnicím, v Čechách převažují ložnice s manželkou postelí. A my vám poradíme, jak je vybírat.

Jak vybírat manželské postele?

Současným trendem jsou rozhodně postele velkých rozměrů. Jak velké manželské lůžko potřebujte, není jen otázkou nároků na pohodlný spánek, ale rozhoduje o tom velikost ložnice a také například umístění vchodových dveří. O tom, kam umístíme manželskou postel, rozhodují naše představy, ale také spací návyky a prostor, který máme k dispozici.

K harmonickému životu nemalou měrou přispívá volba vhodného typu lůžek, jejich uspořádání a někdy i rozmístění postelí v různých místnostech. Manželské postele musí zkrátka do daného prostoru sednout. Vybírejte i podle výšky lůžka, kterou se rozumí výška rámu plus výška matrace. Celková výška manželské postele bude ovlivňovat možnost pohodlného uléhání a vstávání, i na to při výběru myslete a postel si vyzkoušejte v prodejně. Ideální výška postelí co do pohodlnosti se rovná výšce židle, například té u jídelního stolu. Běžně však můžete vybírat i z postelí o výšce 60, 70 nebo i 80 cm. Ovšem i nízké postele jsou in. I ve výšce pouhých 30 cm se dá dobře spát.

Na co se zaměřit při výběru manželské postele

V malých ložnicích lze manželské postele umístit i do rohu. Při používání ve dvou to pak znamená, že vnitřní postel je přístupná jen z jejího čela nebo přes volné lůžko a také nebude možné k ní umístit stolek.
Ideální výška postele je 42 až 45 cm. Opravdu zdravé spaní zajistí pouze lůžka s neděleným povrchem.  Rozkládací lůžka by měla být vždy pouze nouzovým řešením.

Nejdůležitějším hlediskem při výběru a následné koupi je bezpečnost materiálu. Dobré je zaměřit se i na stabilitu jednotlivých kusů. Manželské postele z masivu vám stabilitu zaručí vždy a bez obav i při větší zátěži a namáhání. I pevnost a podpora těla v jednotlivých částech takovýchto postelí je větší než u kterýchkoli jiných druhů lůžek. Dbáme na to, abychom zákazníkům nabízeli manželské postele i s dobrými ergonomickými vlastnostmi výrobku.

Zuzana Bohdalová
Foto: mfi.co.uk, chemtrailsky.com, pinterest.com

16.2.2015 12:26

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist