Manýra kuchyňských doplňků

Vybavení a uspořádání kuchyňského prostotu přirozeně odpovídá povaze této místnosti. Platí to i o celé řadě drobných doplňků, jejichž funkce a zařazení v procesu přípravy pokrmů jim zcela jasně, a takřka jednou pro vždy, propůjčila vzhled. Kvalitní výrobky, ošetřené pozorností designéra, by pak měly mít ideálně vyvážený poměr oné estetické a užitné hodnoty. V případě kuchyňských doplňků existuje ale celá řada praktických pomůcek, které svou úlohu plní a zároveň jsou milým příkladem designérské a poněkud infantilní manýry a to právě směrem k té čistě výtvarné stránce věci.

112128-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Na trhu existuje hned několik firem, které se přímo zabývají výrobou kuchyňských doplňků, příborů, porcelánu atd. Současně je tyhle společnosti možné označit jako společnosti tzv.„designové“ a to už minimálně proto, neboť s cílem vyrobit a uvést na trh např. „obyčejný“ odšťavovač nebo slánku, zaměstnávají často významné designéry. Tak se může stát, že zmiňovaný odšťavovač, který bude sloužit stejně rutinně, jako myčka nádobí, bude např. z dílny slavného Philippa Starcka. Tento často výstřední, ale rozhodně významný autor patří skutečně k tomu nejlepšímu, co může současná scéna nabídnout.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Prestižní značky

Snad nás nikdo nenařkne ze skryté reklamy, když uvedeme, že mezi společnosti, které se na kuchyňské a jiné doplňky orientují a s úspěchem působí na trhu již několik let, patří napr. Alessi, Guzzini nebo třeba Bugatti.V jejich portfoliu pak najdeme návrháře a designéry skutečně zvučných jmen, např. zmiňovaného Phillipa Starcka, Marca Newsona, Jaspera Morrisona a celou řadou jiných. Pravdou zůstává, že být zařazený ve výrobním programu těchto společností, patří k „dobrému vychování“ a svým způsobem je možné vnímat spolupráci s Alessi, Guzzini nebo Bugatti jako prestižní záležitost.

Bytové doplňky: inspirativní fotogalerie

Foto Alessi, Guzzini, Bugatti

Karel Vlašský
3.2.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist