Mandaly pro harmonický domov

Co je mandala? Co se za ní skrývá? Slovo mandala pochází ze sanskrtu a znamená bod, střed, posvátný, rituální nebo magický kruh. Kruhový tvar symbolizuje například nekonečnost života, sjednocení, klid, celistvost a harmonii, ale také společenství lidí, spolupráci, propojení, souhru, dokonalost a krásu. Ve středu mandaly je ukryta zvláštní síla, kterou můžeme využít v kombinaci s tvary a barvami v mandale obsaženými a vytvořit tak ze svého domova oázu klidu.

porozumeni_purple-1100x618.jpg Celá galerie 28 Zdroj: Grund.cz

Každá z mandal působí na každého jinak. Probouzí naše emoce, podporuje potřebnou aktivitu nebo naopak zklidní bouřlivé reakce, ovlivňuje naši pohodu, působí na celkovou náladu, mění množství a kvalitu naší vitální energie, probouzí optimismus a dodává životní sílu.

ŘEKNĚTE TO MANDALOU

V mandalách se potkává barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). Dohromady utváří harmonický celek nesoucí energii, která působí na duši pozorovatele i malíře. Ano, mandalu si můžeme nakreslit sami. Její tvorba zklidňuje naši duši, uspořádává vnitřní svět a léčí naši psychickou i fyzickou stránku. Harmonie z kruhových obrazců se přenáší do našeho nitra i celého okolí.

KRUHOVÝ KOBEREC S ENERGIÍ

Mandala nám dodává životní sílu a energii, a proto se stala velmi oblíbeným motivem mnoha interiérových doplňků, většinou spojených s relaxací. Snadno seženete čaje, svíčky, hrnečky i polštáře, které zdobí tyto mystické ornamenty.

Svůj interiér si můžete také vyšperkovat kulatým koberečkem s motivem mandal. Vnesete do svého domova jedinečný prvek, který vás nepřestane bavit. Pohled na kobereček uklidňuje a zároveň hřeje.
Jeho využití se meze nekladou.

Mandala je krásným bytovým doplňkem. Ať už si vyberete ložnici, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovnu či koupelnu, vždy dané místo prozáří a dodá mu tu správnou atmosféru.

MANDALA, VÍCE NEŽ JEN KOBEREC

Co o kolekci mandalových koberečků říká majitel společnosti, pan Jiří Grund ml.: „Jednoho dne za mnou přišla kolegyně, že se jí několikrát zdál sen o tom, že mi má něco důležitého sdělit. Později jí ve snu přišlo sdělení, že máme vyrábět koberečky jako mandaly. Představoval jsem si, jak krásné světelné mandaly proudí výrobou a ovlivňují mysl zaměstnanců kolem. Představoval jsem si, jak naši zaměstnanci tyto mandaly sami navrhují a při jejich tvorbě prožívají vnitřní radost, o kterou se dělí ve formě vzniklých mandal s ostatními.“

Pokud si mandalu chcete koupit, dejte si při výběru na čas. Nechte ji na sebe působit, vnímejte své pocity, čerpejte její energii. Pokud se cítíte uvolněně a spokojeně, máte před sebou ornament, který vnese do vašeho domova klid a harmonii. Kulaté koberečky jsou nejen krásnou dekorací, která zútulní váš domov, ale i skvělým pomocníkem při relaxaci a cvičení jógy.

19.6.2020 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist