Malý interiér – poraďte si s ním

Prostorově malé interiéry jsou zpravidla spojené s tím, že při promýšlení jejich nejlepšího využití je nezbytné brát v úvahu veškerá inovativní řešení a postupy. Máme pro vás několik tipů, jimiž se můžete inspirovat.

Panujícím trendem moderní doby je propojovat místnosti. Většinou se doporučuje propojení kuchyněobývákem nebo jídelnou. To je sice efektivní, ale tento způsob nemusí vždy vyhovovat úplně všem.

Pokud probouráte veškeré dělící prvky, například mezi již zmiňovanou kuchyníjídelnou, může se stát, že najednou začnete postrádat klidný koutek, kde poobědváte nebo budete moci v klidu pracovat.

Velká fotogalerie moderních interiérů

To se však dá jednoduše vyřešit pomocí moderních a velmi atraktivních policových systémů, které mohou, kromě estetické funkce, s přehledem plnit i funkci dělícího prvku.

Podobně rafinovaným způsobem lze vyřešit i koutek pro domácí pracovnu. Stačí si jen pořídit stolek, který je možné připevnit ke stěně. Když jej doplníte o několik, různě rozmístěných nástěnných polic, vznikne vám útulný a klidný koutek se spoustou úložného prostoru.

Také se nevyplácí zcela ignorovat prostor pod schodištěm. Sem můžete klidně zasadit policový, či krabicový systém, coby úložný prostor nebo právě do tohoto tichého výklenku situovat svou malou domácí pracovnu.

V neposlední řadě jsou zde vizuální triky, díky nimž můžete opticky „zvětšit“ každou místnost. Patří sem bezesporu světlé barvy (nemusíte se zdráhat použít ani bílou), světlý nábytek, množství různě rozmístěných zrcadel, velká okna, nebo třeba průhledné podlahy.

 

Čtěte také:

Výrazné barvy v interiéru – jak je používat?

Klávesové zkratky v interiéru? Ano a navíc stylově!

Japonský design do vašeho interiéru – inspirujte se
Text: Lucie Sýkorová
Foto: stylisheve.com

19.9.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist