Malý byt a malá chata – kouzlo malých prostor

Se stále se zvyšujícími cenami za bydlení, nás neustále provázejí kompromisy ohledně rozměrů našich příbytků. Podívejte se s námi do malého bytu a malé chatky, které jsou zařízeny vzdušně a příjemně, že vám jejich malé rozměry ani nebudou vadit.

Problematika mini příbytků

Pokud bydlíte v malém bytě ve městě, pak je i kousek zeleně a čistého vzduchu jakýmsi vysvobozením. Avšak může se stát, že právě proto, že se doma potýkáme s poněkud stísněným prostorem, můžeme právě proto zavrhnout skvělou příležitost pořídit si nějakou malou, lacinou chatičku. Možná,  že se ptáte, proč se tísnit na venkově, když se cítíte jako sardinka v oleji i doma. My vám však ukážeme, že existuje možnost , jak si tak sevřeně nepřipadat ani v malém prostoru. A pro případ, že byste skutečně byli v situaci, kdy se rozhodujete, zda si pořídit nějakou maličkou chatku za rozumnou cenu, přiložili jsme do naší rozsáhlé galerie i sekvenci fotografií opravdu velmi, velmi, velmi malé chaty, která si však svou útulnou atmosférou bydlení s příjemně řešeným prostorem, nezadá  s ledasjakou horskou chatou.

Malý byt

Častým problémem malých bytů bývají nízké stropy. Dojem, že se  vám stop řítí na hlavu, lze snadno vyřešit pomocí optického klamu. K tomu vám dokonale poslouží jakýkoliv typ obkladů,  posazených do tří čtvrtin výšky stěny. Světlý dekor obkladů zase příjemně doplní chladnější materiál, jako je například světlý kámen (nebo jeho imitace), bílé cihly anebo kupříkladu světlé dřevo.  Nábytek je vhodné nakupovat s rozvahou a ideálně na míru, protože  tak můžete snadno uspořit důležité centimetry.

Malá chata

Pobyt v přírodě vám rozhodně prospěje a dodá vám energii, a to i navzdory tomu, že o víkendu budete uléhat do skromnějšího příbytku, nežli byste našli na vrcholcích milionářského Aspenu. Spaní lze vyřešit vybudováním jednoduchého patra, kam umístíte matrace a policový systém s dostatečným počtem přihrádek na zasunutí úložných boxů a osobních věcí.  Věřte tomu nebo ne, do miniaturní chaty můžete vměstnat i maličkou pracovnu, a to aniž byste museli oželet pohovku anebo jídelní prostor. Je důležité, nelpět na zažitých pravidlech – jako, že v kuchyni je nezbytné mít celou kuchyňskou linku, nebo že spánek na matracích bez postelového roštu a konstrukce není plnohodnotným spánkem.

Lucie Sýkorová

Foto: freshome.com

19.11.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist