Malý a mužný – byt s velkým „M“

Bydlení na ploše kolem 45 metrů čtverečních není v našich podmínkách žádnou výjimkou. Je však trochu oříšek, udělat z takového prostoru vzor mužnosti. S trochou fantazie je však i to možné.

123532-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: archiv redakce

Základem je, oprostit se od zažitých pravidel a uvažovat s důvtipem a kreativitou. Jak se říká, muži umí být v kuchyni kreativní, tak proč by to neměli zvládnout i při zařizování interiéru?

Jak je vidno, není třeba se nakonec zdráhat ani, mezi muži tolik oblíbených, chladnějších a tmavších barevných odstínů. Je to sice trochu paradox, vzhledem k interiérovým dispozicím malého prostoru městského bytu o výměře kolem 45 metrů čtverečních, ale jak je vidět, tak i takovéto řešení může v praxi docela dobře fungovat.

Pokud se i vy při zařizování drobnějších bytů rozhodnete, že půjdete napříč zažitým mýtům, pamatujte, že bude nezbytné, podpořit prostorovou propustnost celého interiéru světlem. Podstatné je správně zkombinovat umělé a denní osvětlení tak, aby pokrývalo tmavé plochy a kouty. Pro zintenzivnění světelného efektu můžete například instalovat na osvětlené plochy zrcadla.

Mezi mužnými materiály vedou metalické kovy jako je chrom a zinek a například v koupelně bude vypadat naprosto skvěle tmavý mramor, a to ať už bude přírodní nebo jen v podobě imitace.

V bytě  o tak malé ploše jsou více než vhodné hluboké vestavěné skříně se zrcadly na jedné straně a výškou po strop pro maximum skladovacích prostor, kam můžete uložit své věci.

Lucie Sýkorová

Foto: freshome.com

20.2.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist