Malujte víc! Barevné trendy roku 2011

Barvy ovlivňují naši náladu a soustředění, umí zateplit nebo naopak ochladit interiér, zdůraznit tvary a opticky upravit prostor. Jak je na tom váš byt? Potřebuje rozjasnit a oživit? Než se pustíte do malování, pojďte si vybrat z barevných trendů roku 2011.

113455-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Jak začít?
Kromě výběru toho správného odstínu se  musíte zaměřit také na parametry, které by měla kvalitní barva splňovat. Proto, aby vám barva dlouho vydržela pěkná, musí být  například otěruvzdorná. Nejen, že zamezíte nechtěným skvrnám na oblečení či nábytku, ale také vám nátěr nebude blednout a bude odolný proti odírání. Vysoká kryvost je další důležitá vlastnost, kterou byste měli požadovat. Není přece nutné pokoj malovat na pětkrát. Možná máte pocit, že koupí levnější barvy ušetříte, ale nakonec jí musíte spotřebovat větší množství, abyste docílili výrazného odstínu, a také strávíte prací daleko více času, než je  nezbytně nutné. Máte-li malé nezbedníky, kteří se občas neudrží a rádi svými malůvkami krášlí zdi vašeho bytu, pak je pro vás jasnou volbou omyvatelná barva.

Lesk nebo mat?
Stupeň lesku barvy je věc vkusu, obecně ale platí, že na matných barvách je vidět méně chyb, které mohou vzniknout během malování.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Zdroj: archiv redakce

Odolnost proti mokrému oděru – omyvatelnost
Omyvatelnost je vlastnost barvy, umožňující s minimální ztrátou tloušťky nátěru a bez viditelných škod odstranit mokré skvrny z povrchu barvy. Vyberete-li si omyvatelnou barvu, budete z ní moci bez větších problémů kuchyňským hadrem a běžnými čistícími prostředky odstraňovat skvrny. Ušetříte tak na dalším malování a zachováte delší dobu pěkný vzhled stěn. Stupeň omyvatelnosti se ale mezi různými výrobky liší.

Zdroj: archiv redakce

Paropropustnost
Paropropustnost je schopnost suchého nátěru propouštět vodní páru. Barvy laicky řečeno, dobře dýchají. Některé barvy jsou tak výrazně paropropustné, že jsou vhodné i  na sanační systémy v interiéru.

Co je trendy?

Hitem pro tento rok je žlutá barva citrusových plodů, světle zelenkavá, temně modrá, starorůžová a tmavě fialová.

Zdroj: archiv redakce

Nemůžete se rozhodnout pro správný odstín?
Pokud váháte nad tím správným odstínem či kombinací barev, máme pro vás skvělou vychytávku firmy JUB. Na www.jub.cz můžete na obrázcích typových objektů libovolně kombinovat barvy z barevné škály nebo si můžete objednat zpracování fotografie přímo vašeho pokoje nebo domu (pokud vybíráte fasádní nátěr nebo omítku).

Vysoce kvalitní vodou ředitelné barvy firmy JUB mají všechny zmíněné vlastnosti, září trendy odstíny roku 2011 a jsou šetrné k vašemu zdraví. Obsahují totiž nejmenší množství organických těkavých látek, které je ještě daleko pod hranicí povolenou Evropskou unií.

Sabrina Harisová
Zdroj a foto: www. jub.cz

//

12.4.2011 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist