Malování bytu podle barevných trendů roku 2010 a Feng-šuej

Pokud se vaše zeď pouze tváří jako bílá, je čas jí dát nový kabát. Máme pro vás nejvyhledávanější barvy tohoto roku a také malířství podle Feng-šuej. Nechte se inspirovat.

132379-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Barvou toho roku je  námořnická modř. Odborníci na barvy poeticky tvrdí, že přináší naději a nové začátky. Modrá a její odstíny, vnesou do interiéru kus přírody, klid a duchovní rozvahu. V kombinaci s bílými doplňky vytvoří  dojem letního bytu v přímořském městečku.

Další dvě barvy, které udávají trend, jsou zelená a hnědá a jejich palety odstínů. Vše se však opírá o přírodu a barvy rostlin a trav, proto vede slámová, přírodní hnědá a špenátově zelená.

Specialitou je levandulová barva, která má prý na člověka uklidňující účinky a designéři ji rádi do interiéru dávají v kombinaci levandulovými doplňky, jako jsou vonné pytlíčky, sušené květy a také živé květiny.

Feng shui bydlení: inspirativní fotogalerie

Výběr barev podle Feng-šuej

Feng-šuej se stává stále oblíbenější, a tak se postupně prosazuje nejen v uzpůsobení interiéru a stavebnictví, ale i v jídle a ve výběru barev pro povrchovou dekoraci zdí.

Metoda Feng-šuej nebo chcete-li životní styl, tkví v souladu s přírodou tak, aby přinášel člověku radost, duševní rovnováhu a užitek. Barvy chápe jako vibrace, které ovlivňují naše chování a myšlení a někdy i zdravotní stav. Použití barev v pokojích jim dodá energetický náboj, proto bychom měli vybírat barvy velmi pečlivě. Nejlépe je poradit se s odborníkem, protože vaše oblíbená barva, nemusí být právě tou správnou pro vaši energii a zdraví. Feng-šuej rozeznává nejen teplé a studené barvy, ale hlavně barvy přirazené k pěti elementům v přírodě, kterými jsou: voda, oheň, země, dřevo a kov.

Malování pokojů – velká inspirativní fotogalerie

K elementu vody jsou přiřazeny barvy modrá a černá, které jsou chápány jako očistné a harmonizující. Voda je také symbolem hojnosti a zdraví. Element ohně symbolizuje červená, oranžová, purpurová, růžová a císařská žlutá. Tyto barvy mají vliv na úspěch v kariéře, podporují kreativitu a speciálně císařská žlutá, je symbolem vyššího uznání. Element země zase přináší světlá žlutá, béžová a paleta barev půdy a písku. Zajišťují rovnováhu a spokojenost ve vztazích a uzemnění v energiích. K elementu dřeva je přiřazena hnědá a zelená barva. Zlepšují vitalitu, zdraví a prosperitu. Element kov zastupuje bílá a šedá. Obě barvy upevňují soustředění, pracovní výkon a zajišťují psychickou rovnováhu.

Pokud se vám v ložnici špatně spí, nebo se doma nedokážete celkově uklidnit, zkuste si pokoje vymalovat podle Feng-šuej. V dalším článku se budeme věnovat každému pokoji zvlášť.

Sabrina Harisová
Foto: goodisenough.com,interiordesigning.com, decoration.com

17.7.2010 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist