Malovaná valentýnská srdíčka

Ručně malované dekorace jsou velkým hitem. Módní jsou abstraktní a rostlinné dekory z dob našich prababiček, kdy podobné motivy zdobily nábytkový textil nebo interiérové tapety. Podobné dekorace si můžete vyrobit i sami a pokusit se o motiv, který se vám líbí a který nikde nekoupíte.

1_hlavni-obrazek-1-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: Hana Rašínová

Budete potřebovat:

  • srdíčka ze skla nebo plastu
  • zlatý lakový fix nebo zlatou akrylovou barvu
  • štětec a potřeby k malování
  • hedvábné široké stuhy

Postup práce krok za krokem:

Bílá nebo červená srdce mohou být skleněná, ta jsou ovšem velmi křehká, a proto je lepší koupit pro potřeby malování srdíčka z umělé hmoty s barevným povrchem, který je k nerozeznání od skla.

My jsme si pro malování zvolili rostlinný motiv stylizovaných růží se stonky a lístky, doplněný dekorativní spirálou nebo detailní motiv abstraktního květu. Můžete zvolit i jakýkoliv jiný motiv, na který se cítíte. Před zahájením malování je však dobré si zvolený dekor vyzkoušet na papír, abyste získali určitý cvik nejen v malování, ale měli jste i představu, jak bude na srdíčku vypadat. Vzor by měl být buď po celé ploše kolem dokola, nebo třeba jen na části srdíčka.

Plastové nebo skleněné srdce nejdříve pečlivě odmastěte. Umyjte ho teplou vodou a saponátem na mytí nádobí a osušte měkkým savým hadříkem nebo čistou utěrkou na nádobí.

K malování použijte zlatou akrylovou barvu na různé povrchy. Pokud vám můžeme doporučit, tak kresba zlatým lakovým fixem je podstatně snadnější než malování štětcem a barvou a jde podstatně rychleji, protože barva téměř okamžitě zasychá. Hroty těchto fixů pravidelně dávkují dostatek barvy do zakulacené špičky a v každém fixu je uvnitř kulička, která při protřepávání barvu dobře promíchá. Díky tomu je kresba sytá a barva plně kryje i na hladkém a lesklém povrchu. Fix je také výhodnější pro ty, kteří nejsou s malířským štětcem velcí kamarádi, neboť malování štětcem vyžaduje již trochu cviku a zručnosti.

Zlatou akrylovou barvou nebo lakovým fixem namalujte na celé srdce rostlinný nebo jiný vámi zvolený a vyzkoušený dekor. Postupujte po částech, abyste si dosud nezaschlou kresbu nerozmazali rukou. Pokud barva (při malování barvou a štětcem) přeci jenom zcela nekryje, namalujte dekor raději ve dvou vrstvách. Vždy však nechte spodní vrstvu dokonale zaschnout a pak teprve pokračujte druhou vrstvou.

Hotové srdce zavěste na širokou hedvábnou stuhu s mašlí a darujte ho tomu, koho máte rádi. Uděláte mu určitě velkou radost

28.1.2019 5:30 | autor: Hana Rašínová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist