Malí pomocníci do kuchyně

Dříve bylo v kuchyních velké množství nejrůznějších doplňků a pomocníků, kteří zároveň pomáhali dotvářet celkový vzhled těchto místností. Dnes jsou v módě minimalistické kuchyně a také spíše technické pomůcky větších rozměrů, které jsou v současnosti do kuchyní umísťovány, aby nám usnadňovaly práci.

112279-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: archiv redakce

Za určitých okolností není na škodu vrátit se k těm menším předmětům, které zaujmou nejen svou funkcí, ale i provedením mnohdy i designovým ztvárněním. Ať už jsou to nejrůznější kávovary, příborníky, mlýnky na kávu či koření, struhadla, termosky, topinkovače nebo toustovače, etažéry nebo lisy na citrony, dózy na potraviny, minutky, prkénka a cedníky nebo odšťavňovače případně brousky nebo stojany na nože, vždy mohou kuchyňským prostorám dodat jisté kouzlo, zvláště pokud jsou barevné nebo zajímavě zpracované.

V kuchyni je zapotřebí spousty nejrůznějších pomůcek, ať již při samotném vaření, nebo při stolování či při přípravě nápojů atp. Velmi dobře se nám budou používat převážně takoví pomocníci, kteří jsou jak užiteční, tak i něčím zajímaví.

Vzhledem k tomu, že v kuchyni není nikdy místa nazbyt, jistě budeme rádi využívat předměty, které jsou stohovatelné anebo alespoň snadno uskladnitelné. Jistě nebude v tomto případě problém s nejrůznějšími prkénky a tácky. Chytrá plastová prkénka nám pomohou zabránit odpadávání malých pokrájených kousků na pracovní desku a usnadní nám trefit se s nimi rovnou do hrnce nebo do pánve.
Pracovní plochu před horkými hrnci odstavenými přímo ze sporáku ochrání podložky. V současnosti jsou k dostání plastové, barevné, skládací a hlavně velmi odolné.

Neocenitelnými pomocníky jsou také kuchyňské chňapky. Jistě i vám se již v kuchyni stala nejedna nepříjemná nehoda s horkým hrncem či pokličkou, chňapky jsou tu právě od toho, aby nás uchránily před nepříjemnými spáleninami. Dnes se již vyrábějí chňapky i z pružného silikonu, který je snadno omyvatelný, není třeba jej prát a nevzplane vám na ruce, jako se to někdy přihodí chňapkám textilním.
V zimním období přijdou zvlášť vhod nejrůznější odšťavňovače, ve kterých si připravíme šťávy plné vitamínů, které nám pomohou bez onemocnění překonat chřipkové období. Pokud máte kuchyň stylovou, vybavenou nerezovými doplňky, určitě se vám vyplatí pořídit si i odšťavňovač z nerezové oceli. Některé typy mají dvourychlostní ovládání a hravě si poradí s jakýmkoli druhem zeleniny a ovoce.  Součástí takových vylepšených odšťavňovačů bývá i nálevka, která pomůže s přípravou a odstředěním šťávy přímo do sklenice.

Kuchyňské linky: inspirativní fotogalerie


Také nejrůznější mlýnky na koření, hlavně na pepř, který je dnes již běžně k dostání v nejrůznějších barvách, mohou být například pěknou ozdobou stolu. Jejich veselé barevné provedení s sebou přinese do kuchyně zábavu a hravost.

Kuchyňským doplňkům jsme se věnovali již v našem dřívějším článku s názvem: „Barevné a hravé doplňky do kuchyně“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: stylehive.com, gizmodo.com, thefoodsection.com, styleathome.com, motherslove.com.au, plasticproductsmfg.com, betterware.co.uk, futureshop9.com, besthousedesign.com, photobucket.com, classic-moden.co.uk, trendhunterstatic. com, cookworks.ca, marileme.com, xjapliances.com, himax4you.com, digidigs.com, coroflot.com, groupon-contend.net, emporium-cookshop.co.uk

12.2.2013 4:37

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist