Malé stolky jsou vítaný pomocník

Kde byste jinak podávali kávu a „konferovaly“ s kamarádkou o tom, co je pro vás důležité? Ano, konferenční stolky, kterým se dneska víc říká kávové, jsou stejně nezbytné jako dobrá sedací souprava, před kterou obvykle takový stolek postavíme.

09_flou_new-dehli-13-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Flou

Subtilní a po ruce

Kávové stolky jsou drobnější, než bývaly ty konferenční, u nichž se kdysi módně a velmi nepohodlně i jedlo. Jsou zjevně oblíbené nejen u spotřebitelů, ale i u výrobců, kteří nabízejí pestrou škálu stolků s deskami dřevěnými, leštěnými, intarzovanými nebo také z mramoru, kovu, skla.

Vybírat můžete i ze všech geometrických tvarů, nejčastější je kruh či klasický obdélník, ale nabízí se i čtverec a ovál. Často se spojují dva opravdu malé stolky, různě se kříží a překrývají nebo se do sebe zasunují tři různé velikosti, takže ve výsledku získáte docela slušnou plochu, kam bez problémů můžete dát i pití, sušenky apod.

Konzole a jiné detaily

K dalším oblíbeným stolkům patří nověji také konzole, umisťované hodně do ložnic, ale i jinam, potřebujete-li mít u stěny úzký tvar, na který se dá aranžovat pěkná dekorace, váza s květinami nebo zcela prakticky příležitostně odkládat. Mohou navíc vnést do interiéru trochu jiný styl, který změkčuje strohé linie a zútulňuje. Mají často zajímavě tvarované základy, používá se na ně luxusní materiál.

O zdobnosti se teď mluví hodně. Není to nic rokokově přeplácaného, ale soudobý moderní přístup vnáší do bytu křišťál, použitý v neobvyklých detailech, žlutý leštěný kov na lampách i podnožích stolků, kámen s pěkným žilkováním i vzácné dřeviny.

A právě kombinace střízlivých jednoduchých linií, které obvykle mají pohovky, s méně obvyklou lampou a stolkem, na nichž je nějaké to „zdobení“, tvoří současný styl, ve kterém se příjemně a pohodlně žije.

25.2.2019 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist