Malé kuchyně – chytré tipy

Máte malou kuchyň? Pak potřebujete zajímavé a hlavně praktické tipy na rozmístění kuchyňských předmětů. A my je pro vás máme!

Jelikož kuchyň samotná je obvykle tou nejdůležitější částí každého domu a bytu, měli bychom se v ní cítit příjemně a nestísněně bez ohledu na prostor. Podívejme se tedy na to, jak dobře mohou vypadat do detailů promyšlené malé kuchyňky, které jsou zdrojem mnoha dobrých nápadů. Nemusíte být zrovna vášniví kuchaři ani nemusíte vařit každý den, abyste ocenili dobře organizovanou a funkční kuchyň.

  • Na malém prostoru je nutné udržovat neustále pořádek a čistotu.
  • V úzké kuchyni je  zase zapotřebí využít veškerého prostoru na stěnách.
  • Uvažujte chytře a úložný prostor hledejte i na méně obvyklých místech.

Co třeba pořídit si odklopnou pracovní kuchyňskou desku, kterou v případě práce na sporáku anebo ve dřezu jen oklopíte nahoru a po ukončení práce v těchto prostorách opět zaklopíte zpět.

Nábytek do malých kuchyní rozhodně nevybírejte mezi žádnými robustními kusy a barvy pro malou kuchyň volte v decentních a ne příliš výrazných odstínech. Nezapomeňte, že k dispozici máte veškeré prostory včetně těch nad skříněmi.

Ideální pro skladování a udržování předmětů jsou nástěnné police, které působí vždy vzdušně na rozdíl od uzavřených skříněk. Vše, co v kuchyni potřebujete, by mělo mít spíše hladký povrch a jednoduchý vzor. Pro veškeré kuchyňské předměty využívejte závěsné systémy, háčky a přihrádky. Snažte se svou malou kuchyň oživit svěžími prvky. Hledejte jednoduchá a praktická řešení pro ukládání předmětů.

Takže nezoufejte, i když je vaše kuchyň malá, vždy ji můžete nějakým způsobem vylepšit, využít v prostoru to nejlepší, co máte k dispozici. Ve skutečnosti existuje spousta nápaditých řešení pro malé kuchyně. Touto problematikou jsme se již zabývali v našich článcích: „Kuchyň – malá a ještě menší“ a „Spojení kuchyně s obývacím pokojem“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: homedit.com, digsdigs.com, pinterest.com

15.6.2015 4:05

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist