Malé byty s loftem

Nedostatek prostoru nutí projektanty a architekty hledat různá řešení, takže využívají půdní prostory, lofty a další možnosti. Proto se u malých bytů setkáváme stále častěji s takovým řešením, kdy je například prostor ložnice, pracovny anebo knihovny umístěn do loftu. Velmi často je to zároveň jediný způsob, jak obyvatelům malometrážních bytů získat nějaký obyvatelný prostor navíc.

122924-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

Jelikož postel v ložnici zabere většinu volného prostoru, je právě její umístění do loftu nebo podkroví ideální. Stejně tak je tomu i v případě, že jste si svůj malý byt hezky zabydleli a zjistili jste, že vám v něm již nezbyl žádný prostor pro spaní. Tím, že ložnici doslova zvedneme do výšky, získáváme další obytný prostor navíc.

V případě domácích pracoven a kanceláří je tomu velmi obdobně. Prostor loftu poskytne dostatek soukromí a ochranu před rušícími okolními vlivy. Vytvoří tak na místě příjemnou pracovní atmosféru.

Milovníci knih a čtení bydlící v malometrážních bytech mohou prostory loftu využít ke zbudování knihoven. Zvláště ideální podmínky k tomu vytvářejí místnosti s vysokými stropy. Všechny klasické knihovny zabírají na podlaze příliš mnoho místa, které by se dalo účelně využít jinak.

Velká inspirativní galerie loftů

Prostor loftu můžete stejně dobře využít jako šatnu, kam uskladníte sezónní oděvy a obuv. Můžete zde zřídit například i odkladiště sportovních potřeb: kol, in-line bruslí, skejtu atd.

Náš tip: pokud máte pocit, že prostor loftu není dostatečně světlý a nepůsobí prostorně, zkuste malý trik se zrcadlem. Velkoplošné zrcadlo opřete o zeď, a to tak, aby alespoň částečně odráželo denní světlo z okna. Uvidíte, že to prosvětlí celou místnost.  Nemusíte kvůli tomu pořizovat zrcadlo nové. Využijte třeba to, co už dosloužilo v předsíni nebo v koupelně, případně se poptejte přátel, jestli jim někde takové zrcadlo nepřebývá.

Máte-li šikovné ruce, dostatek inspirace a potřebné nářadí, může se vám podařit takový šikovný loft, jako další pokoj navíc zbudovat během jednoho dne.

Ložnicové patro v loftu“ je název našeho dalšího článku, který vám takovou inspiraci může poskytnout.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: interiorholic.com

9.8.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist