Malá zlatá horečka v interiéru

Konce noh od židlí či postelí, jemná úchytka, jedna lampa, to je dotek zlata, který teď vidíme téměř všude. Když horečka poněkud stoupne, přidají se zlaté stolky, lampy, podstavce a celé zlaté konstrukce a rámy pro zrcadla, sofa, postele. Zlatá barva se v bytě nikdy nevzdává a teď zrovna je uznávaná.

10_bonaldo_mellow_01-2-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: Bonaldo

V interiérech, kterými otevíráme obrazovou galerii, zlato automaticky čekáte stejně jako brokát či intarzii. Nepřekvapí vás. Ale možná vás překvapí fakt, že to nejsou žádné muzeální kousky a ani fotky starožitností. Tento typ nábytku se pořád vyrábí a také je stále žádaný. Když totiž zdědíte po babičce palác, asi nepůjdete pro nábytek do obchoďáku… No, a to se v zemích, kde se neznárodňovalo, stává. Odtud také přichází inspirace a snaha současných tvůrců uplatnit něco z křehké zdobnosti dávných let a nabídnout přitom moderní záležitost.

Malý náznak

Protože přidat trochu zlatého lesku je jaksi v módě, najdete ho všude. V koupelně jako v kuchyni, v obýváku jako v ložnici. Objeví se tedy i u tak střízlivé značky jako je ex.t, nabízející velmi jednoduché koupelny či geometrii vyznávající Ronda design.

A ráda po něm sáhne špičková současná designérská dvojice Campana Brothers. Spoustu závěsných svítidel je obestřeno zlatým popraškem nebo aspoň mají lampy pořádnou zlatou základnu. Mile překvapí, když věhlasná značka, vyznávající starý styl, má na nočním stolku jediný malý zlatý čtvereček jako úchytku, jinak nic…

Slušná porce

Pak jsou tu značky, které mají zlato téměř v popisu práce. Společnost Luxury Living Group sdružuje moderní klasiku vysoké úrovně a historizující interiéry, patří sem Ritz Paris Home Collection i Heritage Coll., Fendi Casa a další domy – Trussardi, Bentley, Baccarat apod.

Kůže, zlato a mramor jsou u nich samozřejmé, a nutno přiznat, že materiály přehnaně neplýtvají. Jen je třeba podotknout, že v případě úzkých pásků zlata na malém kabinetním stolku z kolekce Ritz Paris Home půjde asi opravdu o zlato, ne o barvu.

Velmi dobře a přirozeně pracuje se zlatým akcentem značka Ghidini1961, která má svůj vlastní rukopis a je snadno poznatelná. A teď si nalistujte „zlatou“ galerii a podívejte se na další kapitolu, kterou bydlení také obsahuje, i když se asi o ní v časopisech moc nepíše. Co kdyby to byl náhodou kýč…

15.7.2021 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist