Malá předsíň a co se do ní všechno vejde

Chodba či předsíň je prostor, který každý spatří jako první při příchodu do domu či bytu. Předsíň by tedy měla reprezentovat styl vašeho bydlení. Je to zároveň místo, kde odkládáte jako první kabáty, boty, deštníky a další svršky. Máte-li předsíň opravdu malou, může to být problém uspořádat ji přehledně a zároveň tak, aby se do ní vše potřebné vešlo.

119331-1100x618.jpg Celá galerie 62 Zdroj: archiv redakce

Správná předsíň by měla osahovat předsíňový nábytek. Pod tímto pojmem jsou zahrnuty nejrůznější typy skříní a skříněk, dále věšáků se zrcadly nebo bez, odkládací stolek na drobné předměty, jako jsou klíče nebo kabelka a v neposlední řadě také botník a případně i lavice či křeslo, kde se můžete pohodlně obout. Co když se to ale všechno do vaší předsíně nevejde? Pak nezbývá než některé méně důležité zařizovací předměty z předsíně zcela vyloučit anebo je nahradit praktičtějšími záležitostmi.

Spoustu skvělých nápadů, jak předsíň či chodbu uspořádat tak, aby to bylo účelné a dostatečné pro odkládání všech nutných věcí, jsme našili na velké spoustě příkladů, které vám předkládáme ve fotogalerii u článku. Podle stylu vašeho bydlení si můžete najít takovou předsíň, která splňuje vaši představu o správně a vhodně zařízené předsíni.

Ať už je to skryté minimalistické skladování, nebo vintage kufry či rustikální koše a košíky, případně paletové boxy zavěšené na zdi, cokoli vám vyhovuje, tím se inspirujte. Vše bude záležet jen na velikosti prostoru, který máte k dispozici a případně na volbě barev, podle toho jakou atmosféru hodláte v předsíni navodit.

Ideálním řešením pro všechny typy předsíní jsou vestavěné skříně až do stropu. Vše dobře skryjí před zraky návštěv a zcela využijí veškerý prostor jim daný. Vestavné skříně se dají na šířku vždy přizpůsobit zároveň šíři daného prostoru. V horní části pojmou vestavěné skříně sezónní věci, ke kterým není zapotřebí mít každodenní přístup. V dobře dostupných dolních částech vzniknou další úložné prostory, s jejichž zaplněním jistě nebude problém.

Tématu zařizování předsíní jsme již věnovali nejeden článek, z těch aktuálnějších je to například: „Zařizujeme předsíň – prakticky a esteticky“ nebo „ Předsíň jako součást moderního interiéru.“

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, rejigdesign.com, thecreativityexchange.com

18.2.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist