Malá domácí kancelář pro naše nejmenší

Máte doma malého školáka nebo předškolačku, která tráví celé dny s pastelkami a  papírem? Pak mají docela jistě své místo, kde se mohou realizovat, psát domácí úkoly a učit se. I děti a především pak školáci potřebují mít své zázemí. Místo, kde budou moci nerušeně napsat domácí úkoly, učit se a připravovat do školy. A jestliže ještě takové místo nemají, měli byste to rychle napravit.

Pokud máte doma ostříleného školáka, pak už problém s novým pracovním koutkem řešit nemusíte. Ale chcete-li, aby se dítě doma rádo připravovalo do školy, není od věci mu jeho pracovní koutekdětském pokoji trošku změnit, zútulnit, či předělat. Nechte na dítěti, ať si jej vyzdobí tím, co se mu líbí, ale zároveň dohlédněte na to, aby to neodvádělo jeho pozornost od učení. Základem je kvalitní stůl a židle. Jsou-li doma školáci dva, měl by mít, pakliže to prostor dovolí, ideálně každý svůj stůl. Velmi důležitý je už samotný výběr místa, kam stůl umístíte. Rozhodně by neměl stát zastrčený v posledním koutě pokoje. Naopak měl by vždy stát pod oknem, výjimku tvoří pouze prvňáčci a děti se špatnou soustředěností, které by mohl ruch za okny odvádět od učení. V každém případě by na stůl mělo dopadat po co nejdelší část dne denní světlo. Jestliže je stůl postavený k oknu bokem, pak dbejte na to, aby pravákům dopadalo světlo z levé strany a levákům zase z pravé. Na stůl přidejte i kvalitní lampičku s příjemným osvětlením, která poslouží při práci večer.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Vybrat stůl je dnes opravdu snadné. Nabídka je tak široká, že si vyberou i ti nejnáročnější. Záleží jen na vás kolik hodláte investovat, ale na dětech byste šetřit rozhodně neměli. Výbornou alternativou pro děti i pro vaší peněženku jsou výškově nastavitelné stoly i židle, které se školáky porostou. Chystáte-li se právě do obchodu, docela určitě vezměte své děti s sebou. Nevnucujte jim své názory a nápady co se barvy a vybavení týče. Děti mají rády pestré barvy, a tak rozhodně neocení pracovní koutek v šedočerné barvě. Při výběru stolu je důležitý i správný výběr židle. Rozvrzaná kuchyňská po babičce, kterou sušíte několik let ve sklepě, opravdu nebude to nejvhodnější řešení. Děti by si židli měly před nákupem vyzkoušet.

Správný posed vypadá tak, že chodidla volně spočívají na podlaze, popřípadě můžete použít i podložku pod nohy. Paže by měly svírat pravý úhel při usazení u stolu a důležitá je také pevná podpora zad.
Potřebovat budete i kontejner se šuplíky, kam se vejde učení i zábava. Máte malý prostoršuplíky není kam dát? Využijte stěny. nainstalujte dětem policové systémy, které spolehlivě pojmou učení i hračky.Můžete jim pořídit také nástěnku, na kterou si mohou připnout aktuální rozvrh do školy, seznam kroužků i vystavit své výtvory. Nezapomeňte ani na doplňky v podobě stojánků na tužky, malých bločků na poznámky a nějaké té dekorace, která celý prostor zútulní a školáci tak nebudou trpět pokaždé, když je pošlete se učit.

Čtěte také:

Jak se staví sen: Dětský pokoj z chodby
Realizace podkrovního dětského pokoje – jak to dělají profesionálové

Petra Martišková
foto: inoreka.com, borubudur.com, home-designing.com,

6.4.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist