Makaronky a jim podobné taburety dodají francouzský styl vašemu bydlení

Těžko bychom asi hledali roztomilejší kus nábytku, než jsou makaronky. Název totiž neoznačuje pouze všem známou a hezky vypadající laskominku, ale také nízký sedací nábytek. Jedná se o kulaté čalouněné taburety, které se svým vzhledem a provedením opravdu podobají sladkým pamlskům – makronkám (macarons).

Zatímco vzhledově jsou si tyto laskominky s pěkně vyvedenými nábytkovými kousky velmi podobné, způsob přípravy a výrobní postup i použitý materiál se samozřejmě výrazně odlišují. Macarons neboli makronky či makaronky jsou s největší pravděpodobností italského původu, i když v současnosti patří k chloubám předních francouzských cukráren. Jedná se o malé mandlové pusinky, které jsou po upečení slepované ochucenou náplní. Typickým prvkem je vypouklá horní strana a jemný vláčný střed. Vzhledově se dají přirovnat k barevným slepovaným piškotům.

Inspirativní fotogalerie stylového nábytku

Jako nábytkové kousky jsou makaronky využitelné prakticky kdekoli již proto, že v každém prostoru zaberou pouze málo místa a navíc variabilita jejich provedené umožňuje vybrat takové kousky, aby vždy ladily s okolním nábytkem. Využít se dají v dětských pokojích, ložnicích ale také jako podnožky v obývacích pokojích, kde spolehlivě poslouží například při sledování televize. Máte-li jich doma více, můžete uspořádat čajový dýchánek a servírovat na nízkém stolku, který bude odpovídat výši makaronek.

Fialová čalouněná makaronka z naší fotogalerie v prostřední části předělená stuhou se dá pořídit za cenu kolem 11 tisíc, k sehnání jsou však i levnější nebo naopak dražší kousky, a to vždy v závislosti na typu provedení, použitém materiálu a způsobu jeho zpracování. Některé jsou textilní, jiné kožené, pletenéanebo šité látkové, proutěné, mohou být i s opěrkami anebo bez. Výběr je pestrý a nápaditost designérů v tomto směru nezná žádná omezení.

Francouzský styl bydlení: inspirativní fotogalerie

Dalšími podobnými typy jsou například marocké taburety či některé miniaturní spíše barové stoličky, které splní svou funkci podobným způsobem. Barevnost jejich provedení je taktéž velmi různorodá, stejně jako je tomu u jejich jedlých sestřiček makronek.

S dalšími netradičními kousky nábytku se můžete seznámit v našich článcích: „Cool postel v designu ptačího hnízda“ anebo „Originální mozaikový nábytek, který rozzáří váš domov“ či „Nábytek pro zvířecí mazlíčky“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: u.jimdo.com, maisonsdumonde.com, collinet-sieges.fr, cdn-maison-deco.ladmedia.fr, gifi.fr, hebdoblog.com, walk2.francenet.fr, in-we.info, webmarchand.com, paris-prix.com, countryliving.com, lafillelectrique.canalblog.com, marieclairemaison.com, insoleet.fr, archiexpo.com, womansday.com, housebeautiful.com, typearamblingsblings.blogspot.com, moderndaymoms.com, valoriz.com, workshopdesign-store.com

31.5.2013 4:07

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist