Mají novou dřevostavbu, trámy v obýváku a na barevnosti šetřili

REALIZACE Nedaleko Uherského Hradiště vznikla dřevostavba pro mladou rodinu. Obývací část tvoří jediný velkolepý prostor spojující několik funkcí. Velký prostor zaujme nadčasovostí a kvalitou použitých materiálů. Pojďte s námi na návštěvu.

Návrh celého domu tak i interiéru dostal na starosti ateliér Ideacollective. Na přání zadavatele vytvořili hlavní obytný multifunkční pokoj, který slouží jako kuchyň, jídelna a relaxační zóna. Obývací část představuje pohodlná rohová sedačka v černošedé kombinaci, na kterou se vejde nejen rodina, ale i přátelé. Další dva lidé se vejdou na velkou podnožku. Z pohovky lze pohodlně sledovat TV zasazenou do jednoduché skříňové sestavy nebo plápolající oheň v krbových kamnech.

Velkou výhodou této místnosti je umístění oken po obou stranách, což zajišťuje celodenní přítomnost přirozeného světla. V létě chrání dům před přehřátím žaluzie, naopak v zimě holá okna hltají každý paprsek světla.

Jednoduchost barev, kvalita materiálů

Centrem a zároveň dominantou prostoru je mohutný kuchyňský ostrůvek, na který plynule navazuje jídelní stůl. Tento nepřehlédnutelný objekt zároveň opticky odděluje kuchyň a obýváku

Zapuštění jídelního stolu neoddělitelně spojuje kuchyňskou a jídelní část, což poskytuje rodině možnost být v neustálém kontaktu. Ostrůvek a jídelní stůl jsou spojeny s jedním z masivních trámů. Přiznané dřevěné trámy otevřeného stropu prolínají celý prostor interiéru a jsou dominantním jednotícím prvkem. Celý prostor nerušivě spojuje designově čistá plovoucí podlaha s texturou s prolisem režné pytloviny.

Jednoduchá barevná kombinace bílé, černé a dvou odstínů hnědé zajišťuje nadčasovost prostoru. Na první pohled jsou zřejmé použité kvalitní materiály: Kuchyňská pracovní deska se dřezem zapuštěným bez viditelných spojů je vyrobena na míru z umělého kamene, desky stolů a kuchyňská dvířka pak z odolného vysokotlakého laminátu imitujícího masivní dřevo. Kuchyňská linka je osvětlena led páskem na senzorické ovládání.

Společenské části domu lze oddělit od soukromých obytných prostorů atypickými skleněnými dveřmi zapuštěnými do stropu, taktéž vyrobenými na zakázku.

img-7001b.jpg

Zdroj: archiv redakce

Koupelna se vzorem vlnek

V duchu jednoduchosti a stylové čistoty je rovněž pojata koupelna, kde byla rovněž zachována střídmá barevnost a kombinace hnědé a bílé barvy. Bílé tóny jsou ozvláštněny obkladem se vzorkem vlnek připomínajících vodu. Vana je pozdvižena na relaxační centrum díky nice zapuštěné v obkladu a tlumenému osvětlení LED pásků a svíček.

Minimalistický prosklený kout je praktický a nijak nenarušuje prostor koupelny. Pro pohodlnější užívání koupelny byla do místnosti instalována dvě umyvadla.

img-7047b.jpg

Zdroj: archiv redakce

Autorem realizace a textu je Ateliér Ideacollective
Foto: Radmil Schneider

17.2.2017 4:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist