Maison&Objet potvrdil: V kurzu je příroda a geometrie

Vraťme se na chvíli do lednové Paříže, kde opět po půl roce proběhl veletrh Maison&Objet. Potvrdil hned několik pravidel, která už delší dobu platí.

Jaká ta pravidla jsou? První zní: Pokud nějaký výrobek, tvar, materiál dobře funguje, proč by nemohl fungovat v jiném uskupení a dostat jinou novou funkci. To druhé bychom mohli shrnout pod větu: Z přírody je dobré čerpat kdykoliv. A třetí zároveň říká, že geometrie nic nezkazí.

Pestrost tvarů i materiálů

Znamená to vlastně dohromady jen tolik, že najdete od všeho něco. Nad hladinou určité úrovně se vznáší ty hravé věci, kdy se například z badmintonových míčků utvoří výrazný květ a někdo vykřikne: Ó – design vivre!, někdo si pomyslí: Pěkný kýč. Tyhle věci jsou mimo kategorie a jejich oblibu či zavržení diktuje individuální vkus.

V kategorii, s níž se počítá už je kromě výše jmenovaných i zatím nevyřčené pravidlo, že je dobré ohlížet se občas trochu zpátky, protože závan retro byl i letos v lednu v Paříži pořád cítit.

Samozřejmě se vždy znovu a znovu nabízí krásně upravené a zpracované dřevo, někdy jako z francouzského venkova, jindy jednoduché či netradičně zpracované. Ale proč popisovat to, co můžete vidět. Dívejte se!

Text: Vladimíra Storchová
Foto: Maison&Objet

14.3.2016 1:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist