Magazín Zahrada

Na své zahradě můžete pracovat a pěstovat ovoce a zeleninu. To je jedna cesta. Vaše zahrada ale může být také místem relaxace, kterou si dopřáváte stejným způsobem, jako v obývacím pokoji. Nechte se obklopit rostlinami, volným prostorem a užijte si třeba právě vaše zahradní jezírko, venkovní bazén nebo grilování pod širým nebem. A jako inspirace vám může posloužit nový Magazín Zahrada. Právě ten je místem pro váš odpočinek.

127782-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Často se říká, že samotný dům či byt, je jen polovinou kvality bydlení, přičemž ta druhá zbývající polovina kvality, je daná okolím vašeho obydlí. Je přece rozdíl, jestli se díváte z okna na dálnici, staveniště nebo na tovární provoz a nebo zdali se vám nabízí pohled do přírodní krajiny, na řeku a vzrostlé stromy. A máte-li štěstí, tak se také můžete dívat do své vlastní zahrady, která se v teplých měsících stane vaším druhým obývacím pokojem.

Dům jako místo pro život a nebo zlatá klec

Jedním z důležitých okamžiků při navrhování rodinných domů se zahradou je sladění a propojení toho, co je uvnitř s tím, co už zůstává za vchodovými dveřmi. Jinými slovy: architekti si kladou otázku, jak navázat takzvaný obytný interiér s obytným exteriérem, jenž dokáže fungovat jako zmiňovaná druhá polovina kvality vašeho bydlení. Vždyť jeden a ten samý dům je jednou krásný  právě v okamžiku, kdy je možné otevřít dveře a vejít na stejně lákavou zahradu s rozkvetlými květinami, a jednou je to dům, který je sice pohodlný, ale asi jako zlatá klec, protože za jeho vstupními dveřmi je obyčejná pustina.

TIP: pokud máte zahradu, věnujte jí pozornost minimálně stejnou, jakou věnujete svému obývacímu pokoji. A staší si prohlédnout Magazín Zahrada.

Zkuste si vybrat třeba ty správné popínavé rostliny a přečíst si před tím článek Které popínavky si vybereme? A co zahradní jezírko? Láká vás? Pro inspiraci je zde článek Přírodní jezírko a jeho půvab. Ovšem třeba vás přitahuje zahradní bazén. Zkuste Nadzemní bazény jako rychlé a dostupné řešení. 

Inspirativní zahrady a terasy – Velká fotogalerie


Pečujte o svou zahradu, je to místo právě pro váš odpočinek a je to také váš druhý obývací pokoj.

Red.
foto archiv redakce

21.4.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist