Má vaše dítě v pokoji málo místa? Známe řešení!

Který rodič by si nepřál pro své dítě pěkný, velký a vzdušný pokojíček? Jenže ne pokaždé je v jeho silách, aby takovou místnost v mnohdy nevelkém bytě našel. Proto mu často nezbývá nic jiného než pracovat s tím, co má, a vytvořit své ratolesti království jen na několika metrech čtverečních.

16_123moebel.de_hĂlttenbett-weiĂz-mit-regal-90x200cm-woood-1100x618.jpg Celá galerie 26 Zdroj: 123moebel.de

Malý nemusí být nudný

Možná bydlíte v bytě, kde jsou sice malé místnosti, ale vy přesto chcete zařídit svému dítěti takový pokojíček, kde by se mu líbilo. Když se však kolem sebe rozhlédnete, zjistíte, že ať děláte, co děláte, obytný prostor prostě „nenafouknete“. Naproti dveřím je většinou okno, pod něj se při troše štěstí vejde psací stůl, zatímco postel na spaní je potřeba umístit tak, aby se alespoň daly otevřít dveře. Když tam vměstnáte ještě k jedné stěně skříňku na hračky nebo učebnice, nezbude dítěti skoro žádný prostor na hraní. Co tedy s tím?

Hledejte víceúrovňová řešení

„Nacpat“ do pokoje psací stůl, válendu a skříňku je sice standardní řešení, které při vhodně zvolené barevnosti sice nikoho neurazí, ale vaše dítě zřejmě ani příliš nenadchne. Kreativitu toto řešení nerozvíjí a fantazií také zrovna nehýří. Chce to se při zařizování prostě jen odpoutat od země.

Připadá vám to nesmyslné? Nemusíte mít tak docela pravdu. Řešit nedostatek místa v pokoji se dvěma dětmi pomocí tzv. palandy není nic neobvyklého. A že tyto palandy nemusí vypadat jak v táborové chatičce, ale mohou mít styl, je bez debat. Tím se však můžete inspirovat i při zařizování pokoje pro jedno dítě. „Palandové“ řešení se prostě do malého pokoje hodí.

Postel aspoň trochu nadzvedněte

Lůžko pro své dítě můžete vyvýšit jako palandu a pod ním mu vytvořit prostor na hraní nebo tam umístit psací stůl. Vznikne tak i tajná skrýš, dětský „domeček“ nebo jen relaxační prostor. Záleží jen na nápadech a zručnosti vaší nebo truhláře, který vám nábytek zhotoví na míru.

Pokud palandovému uspořádání z nějakých důvodů nefandíte, „zvedněte“ postel jen o trochu víc, než je běžné. Vznikne vám pod ní prostor, kam se dají umístit šuplíky nebo skříňky s dvířky a kde najdou útočiště nejen hračky, ale třeba i dětské oblečení.

Textilní doplňky dělají divy

Ještě je důležité doladit pokoj ve stylu, který je vašemu potomkovi momentálně nejbližší. K tomu vám kromě různých dekorací a tapet pomohou také textilie. Záclonky, závěsy či přehozy ve vhodné barevnosti, potisky s různými motivy – to vše vám pomůže, abyste i do toho nejmenšího pokojíčku dostali pozitivní energii a vytvořili z něj pro své dítě bezpečný ostrůvek v rozbouřeném moři každodenního shonu.

28.4.2021 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist