Luxusní vzhled interiéru za dostupnou cenu

Každý občas zatouží po něčem výjimečném a krásném. Při zařizování obytného prostoru se ale luxusní nábytek stává v mnoha případech nedosažitelným a nezbývá než se spokojit s obyčejnějším vybavením. Přitom do zařízení, které vypadá luxusně nemusíte vždy vložit závratné sumy. Jak dosáhnout toho, abychom se ve své domácnosti cítili výjimečně?

Méně je více
Toto jednoduché pravidlo při nedostatku financí platí ještě důrazněji než kdy jindy. Jednoduchost rozhodně luxus vystihuje. Říká se, že bohatý člověk nemusí dávat svoje bohatství na obdiv, ale stejně každý pozná, že je zámožný. K tomu, aby váš domov nebo místnost působila luxusně nepotřebujete mnoho předmětů ani drahého nábytku, zkuste si naopak uvědomit, který předmět podle vás dobrý vkus na kvalitní věci vystihuje nejlépe a zaměřte se na detail.

Velké kusy nábytku jako je postel, skříň, komody a další, kupujte v co nejjednodušším tvaru a v podobných barevných odstínech. Takto na sebe velký nábytek nebude poutat pozornost a vy se můžete zaměřit na koupi dražších doplňků a menších věcí, které mohou evokovat pocit luxusu.

Velká inspirativní fotogalerie luxusního bydlení!

Jsou to například lesklé svíčky, mísy, krabičky z leštěného vykládaného dřeva a podobně.  Velmi zajímavě bude v místnosti působit předmět od renomovaného designéra, na který bude směřovat veškerá pozornost v místnosti. Pomůže tomu tlumený nábytek a vhodné nasvícení.

Příkladem by mohlo být zařízení ložnice. I když skříň a rám postele mohou být ve velmi jednoduchém stylu, můžete ložnici ozvláštnit originálními doplňky. Našli jste na půdě starou kožešinu z ovce? Pokud ano, nebojte se ji položit na zem doplnit zajímavým křeslemlampou, které při troše štěstí snadno seženete v prodejně starožitností za dostupnou cenu. Pokoj ale rázem získá přepychovou atmosféru.


Zamyslete se nad tím, jestli vlastně už nevlastníte nějaký ten „rodinný poklad“Neleží vám ve sklepě nějaké umělecké dílo, které má dnes již hodnotu? Obrazy byly v minulosti i dnes výsadou zámožných lidí – nebojte se přiznat ke kulturnímu dědictví. Podobně jako u jiných dekorací, i obraz nejlépe vynikne tak, že bude správně nasvícený a celé zařízení pokoje ho bude vhodně doplňovat. Stejného efektu dosáhnete i dekorování místnosti plastikou či soškou.

Barevnost
Jistě se shodneme na tom, že barvy umí v člověku vyvolat silné pocity. Pro navodění pocitu luxusu a drahoty jsou vhodné těžké a syté tóny s kovovým nebo zlatým odleskem. Abyste se ale vyhnuli příliš těžkopádnému vzhledu místnosti, použijte tyto barvy jen velmi citlivě. Doplňky, které dostatečně zahrají svou úlohu jsou textilní tapety s lesklým vzhledem, plédy či polštáře z drahých látek.
Hana Kotulánová
Zdroje: prlog.org, homedesigndecorating.com, molimodesign.com, fashion.azyya.com, musoft.blogfa.com, shulmansays.com, parabledesigns.blogspot.com, davinong.com

30.12.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist