Luxusní sídlo pro vaše květiny

Řeč je samozřejmě o květináčích. Tentokrát se zaměříme na ty, které jsou určené do interiéru. Když vybíráte květináč, měli byste mít přesnou představu, kam přijde a kterou květinu do něj umístíte. Hlavní pravidlo však je, že nikdy nesmí krásu rostliny svou dekorativností a materiálem „zastínit“.

98_obr.2_-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: Bella Rose

Co právě letí

Jste moderní a je to vidět také u vás doma? Pak vás asi zaujmou keramické květináče s glazurou, případně plastové, které jsou od svých dražších protějšků často téměř k nerozeznání. Navíc jsou lehčí, nehrozí, že je při stěhování rozbijete a mohou různý povrch, od imitace kovu přes keramickou mozaiku až po terakotu. Nejoblíbenější jsou konické nebo válcové tvary, ale pěkně vypadají také hranaté a různě zkosené nádoby.

Skvělou alternativou jsou laminátové květináče, jejichž barvy se nezmění, ani když je umístíte na okno, kam celý den svítí slunce. Mají hladký, lesklý povrch a snadno je můžete zaměnit za glazovanou keramiku. Jsou však daleko lehčí, protože se vyrábějí ze směsi umělé pryskyřice a skleněných vláken. Díky tomu, že obsahují i malé množství mletého kamene, jsou mírně prodyšné, což působí pozitivně na kořenový bal rostlin. Dostupné jsou také ve variantě s obsahem hliníku, které jsou o poznání lehčí než předchozí typy.

Luxusní vzhled interiéru podtrhnou nádoby z leštěné nerezové oceli. Mají čistý, ušlechtilý vzhled a můžete je vybírat v různých velikostech. Jsou velmi stabilní, a proto je lze umístit například ke vstupním dveřím s většími dřevinami či malými stromky.

Jste konzervativní?

Pokud nechte podléhat moderním trendům a spíše se přikláníte k tradičnímu pojetí, zvolte osvědčené materiály: kámen a terakotu. Věrohodně působí jejich napodobeniny z různých druhů plastů, které jsou daleko odolnější než klasické materiály. Hodí se například ke stylům středomořskému a provence.

Umělý ratan je často k nerozeznání od toho pravého. Svou dekorativní úlohu prostě umí sehrát na jedničku. Zároveň je na rozdíl o přírodního ratanu daleko odolnější proti vlhkosti. Uvnitř mívá praktickou zinkovou vložku, kterou je vhodné dříve, než do ní dáte hlínu, vyložit textilní fólií. Jako skvělé doplňky v interiéru se uplatní také květináče z vodního hyacintu, bambusového listí nebo luxusního korku. Jejich nevýhodou je však stejně jako u přírodního ratanu, že nejsou příliš odolné proti vlhkosti a slunečním paprskům.

2.11.2020 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist