Luxusní mramorové koupelny – klasická studená krása

Mramor je královský materiál, je okouzlující a nákladný, působí rafinovaně a luxusně. Je to nejlepší a nejvhodnější materiál pro koupelnový design díky vzhledu a trvanlivosti. Již z dávných dob je znám jako materiál používaný pro koupelny a sauny.

Několik druhů mramoru a jejich kombinování

Existuje několik typů a odstínů mramoru, kombinují se se dřevem a kamenem. Mramor umožňuje vytvořit stejně dobře kvalitní koupelnu nevtíravého vzhledu, ale častěji návrháři vytvářejí vynikající a elegantně zařízené koupelny ve stylu vintage. Vybrané koupelnové zařízení vyvolá v koupelně pravou retro náladu a mramorový lesk podtrhne a ještě více zjemní její vzhled. Je to číslo jedna v materiálech pro návrhy koupelen v dámském stylu. Podívejte se na některé typy takovýchto koupelen v naší fotogalerii.

Luxusní materiál s historií

Mramor je luxusní materiál, který byl v historii nejčastěji používán především pro sochy a památníky ve starověku. Dnes z něj však i designéři a architekti vytvářejí takřka mistrovská díla. Zvykli jsme si myslet, že mramor je ideální pro koupelny a kuchyně, ale tam je také mnoho skvělých mramorových předmětů vhodných pro výzdobu těchto prostor: mramorové lampy, lavičky, stoličky, odkládací desky, tomu všemu mramor propůjčí rafinovaný vzhled. Předměty, na nichž jsou různé druhy mramoru uplatňovány, jsou vynikající samy o sobě, nevyžadují žádný speciální design nebo bláznivé tvary. Samozřejmě, mramorové desky, dřezy, vany a koupelnové stěny jsou na vrcholu popularity stále, ačkoli nejsou právě cenově příliš dostupné.

Mramor lze nahradit mnohem levnější variantou

V případě, že nejste připraveni utratit tolik peněz, podívejte se na DIY projekty s mramorovými tištěný páskami nebo tapetami. Původní myšlenka je použití mramoru na výzdobu kolem krbu: materiál je vodě i ohni vzdorný, odolný a trvanlivý, takže není nic lepšího pro takováto místa.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

8.9.2014 12:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist