Luxusní ložnice s koupelnou, absolutní relax? Pojďte na návštěvu!

Jak bydlíte? Bydlíte tzv. normálně? A nebo výstředně? Po čem toužíte? Zkuste si představit, že vám někdo navrhne a postaví takové obydlí, takou koupelnu a takovou ložnici, ve které bude doslova a do písmene radost ležet, spát, odpočívat, koupat se, zkrátka, ve které bude úžasné bydlet. Pojďte se na jednu takovou koupelnu s ložnicí podívat.

127385-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

V drtivé většině současných moderních interiérů, jsou ložnicea koupelny situovány tak, aby byly pokud možno v těsném sousedství. Je-li to pak možné a dovoluje-li to velikost bytu či domu, budují se velmi často koupelny dvě, přičemž jedna z nich se stává místností navazující právě na ložnici. Je pak velmi příjemné vstát a volně přejít k umyvadlu bez toho, aniž by člověk vycházel do ostatních částí bytu. Koupelny se zejména ve velkoryse pojatých interiérech projektují jako navazující části ložnice, ze které jsou také zpřístupněné. Odtud pak už jen krůček k tomu, aby se koupelnové vybavení ocitlo nikoliv v navazující části, ale přímo  ložnici. Představte si to. V ložnici stojí postel a kousek vedle ní hned vana. Zní vám to bláznivě?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Luxusní ložnice s koupelnou v malém ráji na Madeiře

Portugalský designér Nini Andrade Silva a španělský architekt Ricardo Bofill vytvořili na slavném ostrově Madeira unikátní hotel s unikátními interiéry. Záměrem bylo poskytnout návštěvníkům nebývalý komfort, pohodlí a luxus. Výjimečné apartmány nemají nic společného s hotelovými pokoji typu postel, židle, stůl a sprchový kout. Jedná se o skutečné byty s několika místnostmi včetně netradiční ložnice. A možná taková ložnice ani není netradiční, jako je spíš v jistém smyslu dotažená do důsledku. Vedle postele tam stojí většinou krásná vana, která funguje nejen jako účelová součást interiéru, ale také jako pohledově atraktivní předmět a designový doplněk.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Ložnice s koupelnou, vana vedle postele a trochu historie

Klasik říká, že dějiny postupují v kruhu a stále se tedy opakují, ovšem v jiných souvislostech a v jiném převleku. A o dějinách bydlení to platí stejně tak. Staré římské vily jsou krásným příkladem nejen tehdejší architektury, ale i mimořádně vyspělé kultury těla. Koupat se a pak se zabalit do prostěradla a položit se na lůžko a třeba usnout, patřilo k činnostem, které byly považovány za standard jistého druhu společenské smetánky a bylo tedy přirozené, že ložnice připomínaly právě takové řešení, které vytvořili Nini Andrade Silva a Ricardo Bofill.

Velká inspirativní fotogalerie luxusního bydlení!

Jinými slovy, vana v ložnici je možná sice mírně netradiční řešení, a jistě bude dobré mít pak doma ještě jednu vanu či koupelnu, kde nebude nutné brát např. při sprchování ohledy na (zatím) suché lůžkoviny, ale stejně tak je to (zejména pro bezdětné páry) velmi inspirativní řešení.

Další inspirace pro ložnice (nejen) s koupelnou ve článku  Zveme vás do výstřední koupelny
Red.
Foto: contemporist.com

28.1.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist