Luxusní koupelna? Ve stylu Ludvíka XIV?

Koupelna je dnes místností plná moderních technologií, které byly do doby před 100 lety ani ne tak nemyslitelné, jako spíše velmi výjimečné a nebo rovnou vzácné. I proto se možná pojem „zámecká koupelna“ zdá být do jisté míry poněkud nesmyslný. Koupelna, vzdáleně podobná té naší, ale byla poměrně běžnou součástí šlechtických sídel už v 18.století. Nicméně, pokud vás láká koupelna v „zámeckém stylu“ pak vězte, že vás tím pádem láká koupelna tzv. luxusní, přičemž onen luxus spočívá v prvé řadě ve výjimečném vzhledu koupelny a teprve pak možná i v nabízených funkcích.

127010-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Nechvalně proslulý francouzský král Ludvík XIV měl přirozeně svou velmi luxusní koupelnu, která byla sice prostá vířivé vany a masážní sprchy a nenašli bychom v ní ani splachovací toaletu či kohoutek s teplou vodou. Vše bylo tzv. na ruční a nebo primitivně mechanický pohon o který se logicky nestaral král, ale všichni ti, kteří měli jako životní poslání sloužit pohodlí tehdejšímu největšímu muži Francie.

TIP:ptejte se na technické vlastnosti případné „zámecké“ koupelny a také na to, nakolik má či nemá atypické prvky. Zajímat by vás měla případná (ne) kompatibilita použitých součástí a tedy fakt, zdali nebudete muset např. každý těsnící kroužek nebo stržený závit kohoutku objednávat také ve stylu Ludvíka XIV a nebo zdali je možné použít běžné instalatérské součástky a nástroje.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Styl „Ludvík XIV“ je velký pojem zejména mezi obchodníky s uměním a je považován za jeden z nejzdobnějších, současně také za jeden z nejdražších. Pro některé kunsthistoriky je tento styl výrazem opulentní okázalosti a dekadence. I přesto je zdobnost a okázalost stále v módě a to zejména v rámci nabídky luxusního zboží.

Velká inspirativní fotogalerie luxusního bydlení!

TIP: pokud se rozhodnete utratit peníze za takovou či jinou podobnou koupelnu, pak se nenechte okouzlit jen jejím vzhledem a ptejte se také na kvalitu jednotlivých součástí. Luxus a tedy nadstandard by se měl projevovat právě ve vysoké kvalitě a dokonalosti řemeslného zpracování. A luxusní vzhled je pak lépe chápat jako ono „pozlátko“, které se lidově řečeno „rozumí samo sebou“.

Láká vás takové řešení? Hledáte něco výjimečného?

Red.
foto Lineatre

15.10.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist