Luxusní koupelna – jak to dělají profesionálové

Koupelna stejně jako ložnice patří mezi tzv. intimní místnosti. Proto, pokud je možnost a prostor to umožňuje, je více než vhodné mít pohotovostní ložnici a koupelnu pro návštěvy. Podívejte se s námi na realizaci luxusní koupelny (respektive dvou) v moderním bytě – jak to udělali profesionálové.

129007-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Tento týden si vám dovolujeme představit naší realizaci koupelenv moderním bytě. Jedná se o dvě koupelny, jednu tzv. „pohotovostní“ určenou pro návštěvy a druhou tzv. „hlavní“, tedy koupelnu pro rodinu. Obě koupelny nabízejí jak sprchy, tak WC.

Příruční koupelna

V bytě se našel prostor pro 2 koupelny. Jednu malou příruční se záchodem a sprchovým koutem. Obklady s jemnou kresbou dřeva ve světlých odstínech a jemným dekorem trávy rozsvítí malinký prostor koupelny. Umyvadlo je z přírodního kamene v zemitých odstínech.

Luxusní koupelna

Velká koupelna je situována do soukromé části bytu a je provozně koncipována pro víc lidí.
Umyvadla zapuštěna do desky z ořechového lamina jsou opatřena designovými bateriemi z čirého skla. Zrcadla nad každým umyvadlem jsou pojížděcí po průběžných policích a schovávají se za nimi poličky na ukládání kosmetiky.

Za skleněnou příčkou je ukryto WC. Obklady jsou v trendovém designu kombinace krémové barvy a imitace rezavého kovu.

V koupelně je místo i na parní box, který slouží jako sprchový kout a zároveň plnohodnotně nahradí parní saunu. Je možno si zde nastavit několik sprchových, masážních a saunovacích režimů a doplnit je intimním barevným osvětlením a hudbou z rádia. Samozřejmostí je alarm.

Velká inspirativní fotogalerie luxusního bydlení!

Dispoziční řešení:

Pokud je v bytě koupelna s toaletou, je nutné nabídnout uživatelům ještě jeden záchod. V tomto případě je druhý záchod také řešen jako plnohodnotná koupelna díky dostatečným prostorům. V pohotovostní koupelně je příjemně vyřešeno umyvadlo, které je příhodně posazeno hned vedle dveří, čímž je ještě zvýrazněn pohotovostní charakter koupelny – stačí jen otevřít a hned si můžete opláchnout ruce. WC je navrženo správně v linii umyvadla, aby nebylo „na ráně“ při prvním otevření dveří.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Hlavní koupelna je velkorysá, i když je patrné, že bylo nutné využít zúžený prostor u sprchy. Architektka správně navrhla subtilní skříňku, která celý prostor propojuje a zároveň využívá. Koncepce dvou umyvadel je výhodná a množství úložného prostoru zpříjemňuje provoz. WC je schované za intimní zástěnou.

Interiér působí využitě a promyšleně do nejmenších detailů. Provozně je zvládnut správně a designově je patrná čistota návrhu.

Autor: Ing.Karel Smejkal
Foto: Ateliér Styltex

Realizaci luxusní koupelny vám přinesl Atelier Styltex, který se zabývá komplexním řešením interiérů a exteriérů budov

15.12.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist