Luxusní interiérový projekt s Celií Sawyerovou

Neotřelý interiér tohoto bytu koresponduje s úžasným výhledem na Dubaj. Jak je na první pohled patrné, jeho majitel si potrpí nejen na extravaganci a luxus, ale má na bydlení vysoké nároky.

4image-6-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Covet House

Kdo je Celia?

Celia Sawyer je bezesporu jednou z nejlepších současných interiérových designérek. Narodila se v Londýně a tam také začala pracovat a navrhovat interiéry rodinných domů. Asi před dvaceti lety založila společnost Celia Sawyer Interior Architecture and Design, která se může pochlubit realizacemi po celém světě.

Díky úspěšnému podnikání v oblasti interiérového designu se Celia Sawyer stala také jednou z moderátorek britské televizní show Four Rooms.

V současné době její společnost navrhuje luxusní bytové domy, jachty, komerční nemovitosti a další projekty a vždy se zaměřuje na detaily, zejména při výběru různých kusů nábytku.

Interiér nejen v pánském stylu

Celia netrpí zbytečnými předsudky a dokáže při navrhování pořádně popustit uzdu své fantazii. Jinak by asi ani u majitele tohoto bytu v Dubaji neuspěla. Nepřál si totiž nic tuctového, ale naopak toužil po originalitě a extravaganci. Celia vytvořila tedy interiér pro muže, který se touží prezentovat luxusním bydlením a nevyznává přílišnou romantiku.

Na druhou stranu však neodolala a přemíru černé barvy zjemnila zajímavými texturami, zlacenými doplňky, lustry a zrcadly. Protože stěny a podlaha v přijímací hale měly být velmi tmavé, Celia použila spoustu zrcadel, která odrážejí světlo do všech stran, čímž se místnost příjemně prosvětlila.

Lustry jako originální doplněk

Množství zlacených prvků samozřejmě podtrhuje luxus a bohatství majitele, ale aby tyto doplňky vynikly, vsadila Celia na hru světla a stínů, kterou „rozehrála“ pomocí designových svítidel.

„Osvětlení bylo velmi důležité, aby umožnilo vyniknout luxusu i celkovému kouzlu interiéru. Lustry a nástěnná světla se stala hvězdnými kousky nebo, chcete-li, uměleckými díly,“ vysvětluje designérka. Výsledkem je ztělesnění rafinovaného luxusu a elegantního bydlení.

 

6.8.2019 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist