Luxusní bydlení v loftu v Docklands? Zveme vás!

Bydlení v loftu je móda a žít v luxusním loftu uprostřed slavných londýnských Docklands je v současné době trendem č.1. Paříž aniž New York už výstřední bohaté lidi neláká. V kurzu je drsná romantika v továrních halách na břehu Temže. Zveme vás na návštěvu.

Charakteristickým znakem loftů je jejich velká obytná plocha. Je to výhoda loftů a stejně tak i jejich největší problém. Vytopit standardně velkou místnost s výškou stropu 2,5 m je poměrně snadné, ovšem temperovat třeba právě tento loft o velikosti 250 m2 se stropy ve výšce 4,5 m je už zcela něco jiného. Rozdíl je v prvé řadě v nákladech. Provoz loftu je zejména v zimních měsících několikanásobně dražší než provoz standardního bytu.

Luxusní bydlení v odstínech bílé

Při návštěvě loftu v Docklands je na první pohled zjevné, že jeho interiér je výsledkem velmi citlivé práce architekta. Všimněte si, že veškeré vybavení je v jedné barvě, a to v bílé. Není to ale stále jeden a ten samý odstín. Architekti společnosti Urban Spaces pracovali se všemi odstíny od zářivě bílé barvy s vysokým leskem až po tlumené valéry šedé. A výsledkem je interiér v jednotném stylu.

Na přiložených fotografiích je hezky vidět, že bílá barva vybavení bytu je doplňována tmavě šedými odstíny stěn a podlahové krytiny. A šedá je vlastně jen tmavší bílá. Luxusní bydlení nemusí být bydlení kýčovité.

TIP: Zkuste také uvažovat o jedné jediné barvě! Vyplatí se to.

Velká inspirativní fotogalerie luxusního bydlení!

Za pozornost stojí i zpracování stěn a stropu v ložnici. Na místo klasické výmalby je zde použitý takzvaný pohledový beton, tedy beton, jehož estetické kvality z něj udělaly nejen stavební materiál, ale také materiál dekorační. Jeho hrubá textura krásně pohlcuje světlo a láme jej. Výsledkem je matně kovový, měkký charakter osvětlení bez ohledu na to, jakou lampu či lustr použijete. Stejným způsobem je vyřešený i strop.

Ložnice je v tomto loftu nejvýraznější místností . Všimli jste si, co stojí necelé dva metry od postele? Je to vana umístěná přímo v ložnici! Takové řešení ale není nikterak moderní nebo netradiční. Naopak. V antických palácích a římských vilách najdeme právě takovým způsobem řešené ložnice, jejichž nedílnou součástí byly malé lázně. Je velmi příjemné uvolnit svalovou tenzi v horké vodě, přidat bylinnou přísadu a pak pohodlně usnout na lůžku. Dovedete si představit komfortenější bydlení?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie ložnic.

TIP: Pokud vám vana v ložnici připadá až příliš výstřední řešení, tak zkuste zauvažovat alespoň nad sprchovým koutem. Není to tak šílené, jak to zní!

Zajímavé je také řešení osvětlení. Stropy v tomto bytě jsou vysoké a nebyl by problém pověsit na ně velký lustr. Pro zdůraznění velikosti rozměrů loftu je ale naopak použito zapuštěných světel, která dávají vyniknout pravé podstatě loftového bydlení a tedy zdánlivě neomezenému prostoru.

Red.
Foto: Urban Spaces, contemporist.com

24.6.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist