Luxusní apartmá pro milovníky ping-pongu

Ping-pong je zvláštní sport – už jen díky jeho rozšafnému názvu si jej každý snadno zapamatuje. Co se vám ale doslova nesmazatelně zapíše do paměti je představa luxusního obyvatelného interiéru, sestávajícího výhradně z pingpongových míčků.

129221-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: archiv redakce

Možná právě tento úmysl – tedy šokovat a nadchnout veřejnost – byl hlavním motorem motivace designéra Daniela Archia, který dokonale ztvárnil jeden z nejmodernějších náměrů současnosti – tedy digitální pixel – do podoby interesantního apartmá. 25 000 šedýchbílých pingpongových míčků se tak mohlo stát hlavním stavebním materiálem pro jeho nový projekt.

Pingpongové apartmá trvalo designérovi něco málo přes dva měsíce a nyní už je obdivováno veřejností. Inspirativní interiér o výměře nepřesahující 40 metrů čtverečních předchází vstupní prostor, do něhož se dostává poněkud krkolomně – tedy konkrétně po žebříku, vedoucím z prostor toalet pro zaměstnance.

Jde skutečně o nevelký prostor, jehož vybavení je strohé – najdeme zde postel, několik nástěnných polic a nevelkou šatnuNábytek a současně tedy i zařizovací předměty v pingpongovém apartmá vnáší do standardního prostoru hravou poetiku inspirovanou přírodou.

Každý míček je ručně malovaný – celý koncept se tak opírá o zachycenou barevnost, utvářející prostorový abstraktní 3D efekt. Zavěšení  míčků v místnosti podtrhuje vzdušnost objektů. Některé objekty v interiéru jsou i z míčků větších velikostí, čímž narůstají i rozměry prostorové dimenze, kterou znatelně pocítí každý návštěvník tohoto pokoje.

Pingpongové míčky spolu s osvětlením vytvářejí zajímavou hru světel a stínů a kromě toho, že opravdu velmi dobře vypadají, fungují navíc jako dokonalá tepelná izolace. Designér dal  Brooklynu  tímto svým počinem jednoznačně do vínku zajímavé multikulturní obohacení a současně tak vytvořil neobvyklý koncept, který vyváří z jednoduchého a všedního interiéru originální bydlení.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

21.5.2014 12:47

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist