Lustry, které si můžete vlastnoručně vyrobit

Recyklujte, vymýšlejte, předělávejte, tvořte, zkrátka pusťte se do toho, neboť inspirativních záležitostí v tomto směru je tolik, že zde každý může nalézt nápad či inspiraci přímo pro sebe.

Využití nejen odpadního, ale i jiného domácího materiálu

Plechovky od konzerv, hliníková otvírací očka z plechovek, plastové lžičky, papírové košíčky, staré větráky, kovové formičky na vánoční pečivo, globus, smaltovaný cedník, prázdné lahve od vína nebo kovové odkapávače na příbory z Ikei, to všechno jsou materiály, které lze použít na výrobu netradičních lustrů a závěsných lamp.

Originalita a nápaditost se cení

Napadlo by vás, udělat si lustr ze živých květin anebo z vaty, případně z glóbusu? Pravděpodobně ne, ale těmito tipy zdaleka nekončí výčet nápadů, jak by mohl váš nový lustr vypadat. Což takhle lustr ze starého drátěného košíku nebo z podzimního listí, lustr z bambulí nebo z papírových květinek. Možností je tolik, až zrak přechází. A možná na některé další varianty přijdete i vy sami.

Nahlédněte do sekce“ Jak si udělat“ a vybírejte dál

Návody na výrobu některých z těchto lustrů můžete nalézt i v další naši sekci „Jak si udělat“. Navíc u mnohých z nich je pracovní postup při konstrukci velmi podobný a liší se třeba jen jinou formou dekorativního krytu.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

21.1.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist