Lucie Koldová v české premiéře představuje nové kolekce svítidel

Pražská galerie Kvalitář v rámci výstavy Light Levels představuje jako první v Česku nové kolekce svítidel a nábytku světově uznávané designérky Lucie Koldové. Expozice navazuje na koncept simulovaného domu, který designérka navrhla v projektu Das Haus na festivalu nábytku IMM – Cologne.

kvalitar_ll_06-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Studio Flusser; Zdeněk Porcal

Lucie Koldová je nejen etablovanou českou designérkou, která získala již několik nominací a ocenění v rámci Czech Grand Design, ale i vycházející hvězdou světového designu. To stvrzuje také prestižní role hostujícího designéra letošní výstavy Das Haus a to, že je teprve druhou ženou, které se této pocty dostalo.

Utváří prostředí pomocí prostupujících se světel a objektů, jež definují prostor kolem nás. Autorka jako kdyby prostřednictvím designu formulovala, co ženskost a její vlastní vnímání prostoru pomocí světla znamená. „Když pracuji se sklem, chci ukázat svou ženskou stránku,“ říká designérka.

Technicky jsou její objekty na hranici proveditelnosti, tedy překračují limity možného a často kombinují neotřelým způsobem zdánlivě neslučitelné materiály, jako je dřevo, plast, korek, kůže a sklo.

Hlavní roli v instalaci hraje světlo, ke kterému Koldová navrhla také nábytek dotvářející styl. Pozornost si zaslouží například křesla Chips, pro značku Ton či konceptuální polstrovaný objekt Blossom, jež byl precizně vyvinut německou firmou Käfer & Hummel.

Kurátor výstavy Jan Dotřel říká: „Hledal jsem téma, které by bylo pro český design dominantní i určující zároveň. A je to právě české sklo, ve kterém máme i ve srovnání se světovou scénou jistý druh prvenství. Z tohoto důvodu jsem se nejprve rozhodl oslovit Lucii Koldovou, která je v práci se sklem skutečnou špičkou.“

Lucie Koldová / Light Levels
V hlavní roli: Světlo
Výstava potrvá do 18. 4. 2018

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist