V ložnici se musíte cítit dobře

Postele se jistě s léty proměňují, někdy jsou robustní, jindy lehounké, jednou se celé skryjí do čalounu, jindy vystavují na odiv krásné dřevo či lesklý kov. Nejdůležitější ale na posteli je fakt, že je to ta vaše, milovaná.

02_flou_ccolombo-3-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Flou

Když vejdete do místnosti, ve které spíte, mělo by se vám ulevit, měli byste mít skvělý pocit uvolnění, měla by lahodit vašemu oku i vaší duši. Je to důležitější, než momentální móda a trendové škály barev, rozhodně víc, než v jiných částech vašeho bytu.

Pokud jde o trendy

Už dávno to není jednoznačný diktát. Určitě můžeme setrvale sledovat tendenci odlehčovat, používat na pohled subtilní konstrukce, ale kdo ví, co přinese zítřek, nebo aspoň dubnové Milano. Ty současné postele, jejichž obrázky chodí teď začátkem roku, působí především měkce a útulně. Jinak je rozsah tvarů a materiálů poměrně široký, záleží hodně na tom, kdo je pod kolekcí podepsaný a která značka výrobek představuje.

Můžete si tak vybírat z postelí strohých, vysoce účelných přes jednoduchá lože, změkčená pěkným čalouněním až po luxus, dotýkaný zlatem. Už ale dobře víme, že po prvním příjemném pohledu na postel se hlavně chceme pěkně zachumlat a užívat si pohodlí. O to se stará především kvalitní matrace, ale tu dnes necháme stranou.

Co dělá ložnici

Postel je sice jejím středobodem, ale ten žádoucí pocit v nás vyvolává především povlečení, celková úprava postele, osvětlení, toaletní stolky, koberce a doplňky. I ložnice se strohou jednoduchou postelí může mít volbou doplňků romantickou náladu stejně jako ložnice s opulentním lůžkem s kroucenýma zlatýma nohama může v jinak jednoduchém prostředí působit docela střízlivě.

Střízlivost podporují i barvy, které jsou velmi jemné a spíš nenápadné ve škále béžových tónů, které oživují a poněkud romanticky upravují tóny růžové. Libuje si v nich značka Flou, která určitě ví o tom, jak má vypadat správná ložnice, úplně všechno.

Německá značka Interlübke vsadila také na jemné pastely v narůžovělých, ale také ve žlutých, modrých a šedomodrých tónech. Luxus prezentuje značka Luxury Living, tentokrát nabízíme ukázku z kolekce Fendi Casa. Tuto kolekci založil v roce 1987 Alberto Vignatelli, dnes nabízí okouzlující kosmopolitní životní styl. Osciluje mezi současným, moderním stylem a klasikou a sází na nadčasovost.

Až budete zkoumavým okem prohlížet svoji starou ložnici a přemýšlet o změně, nezapomeňte na klasický toaletní stolek. Je opravdu hodně moderní, a je moc dobře, že vrací ložnici tu další, opomíjenou funkci, která zněla: intimní místo pro krášlení a úpravu zevnějšku, doprovázeno důvěrnými hovory s přítelkyní. (Ta sedí na druhém taburetu, a ty jsou také v módě).

31.1.2017 5:05 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist