Ložnice v zelené – tip pro vás

Trendy ve vybavení a uspořádání ložnic se často radikálně mění, nicméně základní poslání této místnosti zůstává. Má se stát jakousi svatyní ve vašem bytě. Místem, kde odhodíte problémy a zregenerujete tělo a mysl zdravým spánkem.

Zelená uklidňuje

O zelené barvě se tvrdilo a stále tento poznatek přetrvává, že má relaxační účinky, uklidňuje a naše oči ji přímo zbožňují. Pokud se tedy neumíte rozhodnout, jakou barvu do své ložnice zvolit, a zelená se vám nepříčí, zkuste příjemnou kombinaci zelenkavé a bílé, nebo zelené a krémové. Aby vám bylo v ložnici  pocitově tepleji, ozdobte ji polštářky ve zlaté nebo  kávové barvě.

zelena%20loznice%202.jpg

Zdroj: archiv redakce

Super trik předních designérů

Zelená barva má mnoho odstínů sytosti  a pokud si nejste jisti, jaký odstín je pro vás ten nejlepší, můžete použít trik předních designérů. V obchodech s grafickými potřebami a papírem si pořiďte barevný papír v tom odstínu, o kterém přemýšlíte.  Jednoduše si ho přilepte na zeď a nechte ho tam pár dní viset. Pokaždé, když okolo něho projdete, zaměřte se na pocity, které cítíte. Zde samozřejmě platí, že pokud vás barva už teď z nějakého důvodu zneklidňuje, bude to stejné i s výmalbou nebo doplňky. Jste-li klasický typ, který se nerad pouští do změn, ale uvítal by trochu barvy ve své ložnici, začněte pomalu, nejlépe pouze s doplňky, jako jsou polštářky, závěs, povlečení nebo třeba ozdobný kobereček. V případě, že se vám přestane líbit, můžete ho schovat nebo darovat.

zelena%20loznice%204.jpg

Zdroj: archiv redakce

Velká fotogalerie jak vymalovat ložnici

Možná jste si všimli, že některé velmi výrazné barvy vašim očím vadí. Podle nejnovějších průzkumů bychom se měli obklopit barvami země a přírody. Tedy převážně odstíny hnědé a zelené.  V prostředí, kde se vyskytují tyto barvy, tedy i ve vaší ložnici, budete mít pocit, že se můžete volně nadechnout a v klidu relaxovat.

Ve fotogalerii naleznete fotografie ložnic v zelené barvě pro vaši inspiraci.

 

Čtěte také:

Proměny ložnice několika způsoby

Šatní skříň v ložnici

Jak si vybrat správnou ložnici

Diskutujte o tématu

Sabrina Harisová
Foto: coroflot.com ,home-designing.com, blimi.eu, behomedesigns.com, corearchitect.co.uk, inhometrend.com, style-interior-homefree.blogspot.com, topdesigninterior.com

 

14.10.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist