Ložnice – radost ulehnout

V našich životech, stejně tak jako při zařizování bydlení se velmi často využívá emocionálního vlivu barev. A zvláště v ložnicích, kde vyžadujeme prostředí relaxační, vhodné k rozjímání a odpočinku, hrají barvy důležitou roli. Tentokrát vám přinášíme inspiraci v podobě ložnic v přírodních barvách.

119983-1100x618.jpg Celá galerie 34 Zdroj: archiv redakce

Zařídíme-li si interiér svého bydlení podle toho, jak na nás které barvy a předměty esteticky působí, jistě ho pak budeme vnímat jako příjemné a krásné nebo alespoň jako uspokojivé nebo účelové. Harmonie barev se nedá vyřešit pouze pomocí několika závazných pravidel daných tabulkami. Harmonie je totiž vnímána vždy jen v určitém vztahu k dalším předmětům, barvám nebo okolí.

Jemné a spíše neutrální barvy, přírodní materiály příjemné na dotek i na pohled, to je to, co očekáváme od příjemně zařízené ložnice. Jaké jsou hlavní výhody neutrálních barev? V první řadě jsou to barvy relaxační, takže vám pomohou užít si odpočinek po dlouhém dni. Druhý důvod je již mnohem praktičtější, klidné odstíny pomohou opticky zvětšit prostor a učiní ho vzdušnějším. A to je asi také ten hlavní důvod, proč jsou neutrální barvy nejvhodnější právě do ložnic, a to bez ohledu na to, jaké barevné odstíny šedé, bílé anebo béžové si vyberete.

V těchto barvách se můžete zaměřit na různé styly. Může to být tradiční minimalistický, nebo skandinávský a dokonce i styl industriální. Pokud do ložnice umístíte i krb, prostředí této místnosti se stane více romantickým.

K dnešnímu článku jsme pro vás připravili bohatou fotogalerii, ze které můžete vybírat vhodné nápady pro svou vlastní ložnici. Ložnicím jsme se rovněž věnovali v mnoha předchozích článcích, pro informaci uveďme alespoň články „Barvy do ložnice – vybírejte s námi“ a „Ložnicová pohoda v přírodních tónech“. Stačí se inspirovat.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, home-designing.com

19.2.2014 11:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist