Ložnice jako ze snů

Tak, jako se každému z nás v noci zdají jiné sny, tak má i každý z nás svou jedinečnou představu o tom, jak by měla vypadat jeho ložnice snů. Někdo má konkrétní představu o její barvě, další řeší spíše vybavení a pro někoho je tím nejdůležitějším prvkem ideální ložnice skvělé lůžko, ze kterého ráno vstane svěží a nerozlámaný.

131123-1100x618.jpg Celá galerie 38 Zdroj: archiv redakce

Co říkají odborníci

Odborníci říkají, že klíčem k vytvoření ložnice snů je vhodná paleta barev a v případě monochromatické ložnice zase míchání vzorů a textur. V případě, že upřednostňujete širší barevnou paletu, pak byste měli zvolit bílé zdi a neutrální ložní prádlo.

Jednobarevnost neznamená fádnost

Pokud je svěžest místnosti to hlavní, co od ložnice očekáváte, pravděpodobně se budete držet monochromatického vzhledu místnosti. Takový prostor vám dává nemalé možnosti v tom, jak zde uplatnit texturu, vrstvení prvků a ladění vzájemně dobře kombinovatelných odstínů. Také textilní doplňky zde mohou sehrát důležitou roli. Zkusili jste třeba koupit hotové závěsy, pověsit je na krátké tyče a zastrčit je za čelo postele? Vytvoříte tak velmi zajímavý efekt, který dodá ložnici na útulnosti.

Dvoubarevné kombinace

Zajímavou, byť netradiční kombinací dvou barev je v ložnici modrá a šedá. Rozhodně není třeba se této barevné kombinace obávat. Působí stejně uklidňujícím dojmem, jako ložnice celá laděná do modra. Kombinací různých odstínů těchto dvou barev docílíte moderního vzhledu a pohodlné a příjemné nálady v ložnici. Rostlinami a dekoračními polštáři pak přispějete v tomto prostoru k jemnosti a dlouhé životnosti, která se hned tak neomrzí.

Výrazné barvy ve správných kombinacích

Obávat se nemusíte ani výrazných barev. Příkladem vám může být jedna z ukázek v naší fotogalerii. Designérka Erinn Valencich soustředila do této ložnice velké množství luxusních neutrálních látek a povrchových úprav, k nimž přidala červenou třešničku na dortu v podobě lamp a brusinkově červeného hedvábí za čelem postele.

Místa, kde tyto překrásné ložnice naleznete

Možná jste poznali, že dnešní fotogalerie je sestavena z ložnic, které jsou z valné většiny hotelovými pokoji. Sestavili jsme pro vás tuto přehlídku takřka z celého světa. Naleznete zde ložnice z Portlandu, Zambie, Indie, Keni, ale také z Okavanga anebo Porto Rica. Vybírejte a nechejte se inspirovat.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: hgtv.com

20.11.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist