Ložnice Feng – šuej: jednoduše, jasně, stručně

Dnešní uspěchaná doba často v lidech vytváří potřebu spočinutí, klidu, vyrovnanosti a harmonie. Nauka Feng šuej je aplikace čínské kosmologické nauky na problematiku bydlení, na uspořádání obytného interiéru atp. Je to hra a práce se skutečnostmi, které na jednu stranu vypadají takřka kouzelně, ale jsou v podstatě velmi praktické a „normální“. A jak by měla vypadat „správná“ feng šuej ložnice?

Ložnice podle nauky feng šuej je vlastně velmi podobná té naší ložnici, ložnici západního světa a také klade důraz na klid, uvolnění a přirozenost. Ale přesto se liší. Ložnice feng šuej není obytnou místností, není určená sledování televize pohodlně přímo z postele, není to ani místo pro uskladnění nepotřebných věcí (klasický nešvar našich ložnic).

Základní pravidla ložnice uspořádané podle nauky feng šuej by se daly shrnout do několika bodů:

1. ložnice jako místnost by měla být místností co možná nejdále vzdálenou vstupním dveřím do bytu či domu. Jde o klid a také o „nedotknutelnost“ ložnice a zabránění jejího styku s chaotickým světem „tam venku“.

2.ložnice slouží muži a ženě, je to místo naplňující bezezbytku veškerý manželský život. Není to místo, kam se vodí návštěvy, kam mají svévolně přístup děti.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

I když momentálně žije žena nebo muž bez partnera, měl(a) by spát na manželská posteli, tedy na dvojlůžku, které je známkou připravenosti na partnerský život. Volná část postele láká k zaplnění a podle feng šuej je pravděpodobné, že se tak brzo stane. Je to vlastně „dráždění – provokování“ osudu.

V ložnici by také měl být partnerský pár vyobrazený v nějaké šťastné pozici. Naopak zcela nevhodné jsou obrazy smutné, ponuré atd.

3.do ložnice také nepatří suché květiny, které jsou známkou konce života a mohou přivolat neštěstí. Stejně tak by se měli lidé vyvarovat umisťování akvária (voda představuje neštěstí), a
rostliny v květináči (známka omezování).

Feng shui bydlení: inspirativní fotogalerie

Rozhodně do ložnice nepatří zrcadlo a pokud už se tam vyskytuje, pak je hrubou chybou, aby odráželo postel z pohledu těch, kteří v ní leží. Je to jako by se do postele dívala třetí osoba, je to výzva a napomáhání uskutečnění případné nevěry.

4.materiál postele by mělo být dřevo, kov není vhodný. To samé platí o zbývajícím vybavení místnosti. Barvy jsou vhodné klidné, přírodní.

Šatní a vestavěné skříně – fotogalerie

Nad hlavou byste rozhodně neměli mít nic těžkého – hmotného, např. polici s knihami. Naopak velmi vhodné je pevné čelo postele, které spáče „chrání“.

Red.
Foto: nabytek-brueckl.cz, nabytek-slavik.cz, jitona.cz

14.1.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist