Loupe se vám plechová střecha?

Máte střechu na garáži nebo zahradním domku z plechu a každý rok se situace opakuje? Pořídíte nový nátěr a i ten se za cca 12 měsíců začne loupat? A navíc stále na stejném místě? Co s tím? Zeptali jsme se odborníka.

127721-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Jedním ze základních faktorů je materiál samotné střechy, tedy ta skutečnost, zdali je z trapézového plechu nebo třeba z klasického pozinku. Ať už je to ale jakkoliv, má taková situace nejméně dvě řešení.

Loupe se vám plechová střecha?

Pokud je střecha již zasažena loupáním, je sanace složitější než v případě „zdravého“ nátěru, který se průběžně obnovuje novými vrstvami. Bez ohledu na použitou nátěrovou hmotu je třeba nejdříve ošetřit podklad a zbavit se zcela odlupujících se částí. Postižená místa je nutné obrousit brusným kotoučem, nejlépe až na kovový základ, hrany do ztracena. Přilnavé plochy barvy stačí zdrsnit. Důvod proč se barva opakovaně loupe, je právě přítomnost nepřilnavých ploch, které se oddělí i s novým nátěrem. Proto k loupání často dochází právě na stále stejných místech.

Délka životnosti nového nátěru bude přímo úměrná kvalitě barvy a  tedy i její ceně. Je možné volit z vodou-ředitelných barev, polyuretanových barev nebo různých speciálních reaktivních nátěrů. Rozhodně se doporučuje vícevrstvý nátěr jak základu, tak finálního nátěru.

Velká fotogalerie střech

Loupe se vám plechová střecha a je klasicky z pozinku?

Klasický pozink vyžaduje pravidelnou údržbu. Pokud je to možné, pokud se jedná o malou plochu střechy cca do 20 m2, bude možná lepší plech vyměnit buďto za moderní bezúdržbovou falcovou nebo za profilovanou krytinu, případně za krytinu z trapézového plechu, které jsou již během výroby opatřeny speciální extra odolnou povrchovou vrstvou barevného Polyesteru nebo HB Polyesteru. Díky tomu odpadá starost s natíráním či rezavěním. Nabídka u prodejců bývá různá, např. f.Lindab nabízí různé typy krytin s rozdílnou výškou vlny a profilací přibližně ve 20 barvách lesklých, matných i polomatných odstínů. Životnost těchto krytin se uvažuje  nejméně 40 let. Ve Skandinávii prošla většina těchto materiálů již mnohaletým tetovacím provozem. Problém jménem loupe se nám plechová střecha přestane existovat

Další informace a inspirace ve článku Bydlení na venkově? Láká vás?
Red. z materiálů f.Lindab
Foto: Lindab

8.4.2010 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist