Lou Ruvo Centrum pro zdraví a výzkum mozkové aktivity v Las Vegas

Lou Ruvo Centrum pro zdraví a výzkum mozkové aktivity v Las Vegas je bláznivý a současně dokonalý projekt, který byl navržen designérem Frankem Gehrym. Je to překrásná architektonická mozaika, složená z množství oken a propletenin ladných tvarů.

120713-1100x618.jpg Celá galerie 68 Zdroj: archiv redakce

Jedná se o budovu, zabývající se výzkumem výzkumem mozkové aktivity, která dostává právě v Las Vegas, městě blikajících světel a hracích automatů, pořádně zabrat. Nachází se zde lékařské ordinace, pokoje pro pacienty a výzkumné prostory, které se samozřejmě s naším Motolem dají jen těžko srovnávat ať už z pohledu technologické vybavenosti anebo co do komfortu, který je pacientům poskytován.

Cestování fotogalerie inspirace:

Ačkoliv se to zprvu nezdá, je interiér je jednoduchýfunkční, zatímco vnější strana budovy připomíná neuspořádané struktury různých tvarů. Tak trochu to připomíná výtvor malého dítěte z kostiček Lega. Série bílých bloků oděných ve skleněném hávu dodává stavbě na konvenčním vzezření a přinejmenším vzbuzuje dojem harmonie oblého tvaru a přímočaré geometrie.

Komplex této kliniky, jehož ceny za samotnou výstavbu se vyšplhala k částce zhruba sto miliónů, se skládá ze dvou křídel. V severním křídle najdeme výzkumnou laboratoř a společenské salony s názvem Life Activity Center jsou umístěny zase na jihu.

Architektonická odlišnost obou křídel budovy je zjevná na první pohled, avšak jejich propojení působí velmi efektivně. Právě  Life Activity Center  zdobí střechanerezové oceli vlnící se v nekontrolovaných křivkách a vytvářející dojem písečných dun.

Lou Ruvo Centrum je rozhodně dokonalým příkladem typického architektonického podpisu svého tvůrce, kterýžto jako milovník experimentalismu a dekonstruktivismu rád užívá těchto uměleckých směrů a aplikuje je do svého díla.

Lucie Sýkorová

Foto: dezeen.com, thestrippodcast.blogspot.com, buildipedia.com, beyond-the-booth.com, iaacblog.com, blog.davidgiralphoto.com, williambeem.com, photoree.com, arktetonix.com.br, commons.wikimedia.org, karmatrendz.wordpress.com, furon.net, lasvegassun.com, mithandarrow.com.au

7.8.2013 1:20

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist