Living Kitchen – nejnovější kuchyňské trendy z veletrhu v Kolíně nad Rýnem

Každé dva roky se v Kolíně nad Rýnem koná veletrh věnovaný kuchyňským trendům. Do neděle 20. ledna máte šanci navštívit nejlepší kuchyňskou show v Evropě, Living Kitchen 2019, které se účastní inovativní firmy z jednadvaceti zemí světa. Pokud plánujete svoji dokonalou kuchyni, měli byste začít tam. Máme pro vás malou ochutnávku.

wojg9319-1100x618.jpg Celá galerie 46 Zdroj: archiv Technistone

Living Kitchen žije nábytkem, a to často nejen kuchyňským, protože rozdíly mezi kuchyní, jídelnou a obývacím prostorem se stále více stírají. Poslední roky můžeme pozorovat trend, kdy se kuchyňský nábytek víc a víc podobá obývacímu. Kuchyně se schovávají do velkých skříní od podlahy do stropu. Skříňky v obývacích pokojích napodobují tvar a barvu těch, co jsou použité v kuchyni. Digestoře už nevisí nad sporákem, ale mají spodní odtah, ale jsou zabudované pod sporákem. Varné desky splývají s deskou a jsou prakticky neviditelné. Zásuvky nenajdete na zdi, ale výsuvné, v době nepoužívání skryté v nábytku. A tak bychom mohli pokračovat…

Na letošním Living Kitchen designéři prezentují nový trend jídelního nábytku, který pokračuje v nastoleném trendu a propojuje kuchyně s jídelními prostory. Prohlédnout si tak můžete nejen židle, ale také pohovky vhodné do velkých kuchyní a jídelen.

Mezi top trendy stále patří přírodní materiály a pletený nábytek či doplňky. Proutí je prostě zpátky. Jsou z něho nejen sedací soupravy, židle, ale i doplňky, jako jsou lustry, zrcadla, hodiny.

Zájem vzbudily i venkovní a domácí pleteniny pro zahřátí, kožešiny na zem i na stěnu. Krásné jsou lustry s peřím. Do popředí se dostává sklo. Je prakticky všude. Na stolech, a to i třeba s dalším materiálem, jako je dřevo nebo je hojně využíváno v podobě otevřených polic v kuchyni.

Česko na letošním veletrhu zastupuje výrobce desek z umělého kamene Technistone. Ukázková kuchyně je vyrobena ze dřeva, doplněna květinami, protože právě ty patří mezi hlavní dekorační trendy letošního roku.

Hledáte-li dokonalý kuchyňský nábytek, zajímá vás nový design elektrických spotřebičů a dalšího příslušenství pro vaření, aktuální kuchyňské technologie a hlavně nejnovější kuchyňské trendy prohlédněte, si naši fotogalerii pořízenou přímo na veletrhu.

18.1.2019 10:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist