Je libo sluníčko nebo stín?

Slunce je zdrojem světla a tepla. Jejich dostatek nás motivuje k lenošení a nicnedělání. Naopak jejich nedostatek nás deprimuje. Jak najít „zlatou střední cestu“, která Vašemu domovu přidá na kráse, stylu a útulnosti?

Dřív byste nenašli okno bez záclon. Dnešní doba s sebou ale nese změny. Soukromí ochrání žaluzie (vnitřní i vnější), plisé, japonské stěny, vnitřní rolety, střídavé rolety, římské rolety, screenové rolety, markýzy, pergoly… Jaký je mezi nimi rozdíl a které řešení je vhodné pro Váš domov?

Vnitřní žaluzie

Vyrábí se v horizontálním a vertikálním provedení. Pokud jsou vyrobeny z hliníkových lamel, těšte se na snadnou údržbu. Chcete něco speciálního? Vyzkoušejte žaluzie, které při zatažení „malují“ na okna zajímavé 3D efekty. Ať už zvolíte konzervativnější řešení, nebo půjdete s dobou, vždy máte na výběr z mnoha barev a dekorů. A stínění klidně může být celé ze dřeva.

Plisé

Jde s dobou a zároveň je funkční. Vodorovně skládaná látka stíní a v provedení duet s dvěma vrstvami látky chrání lépe také před teplem a vnějším hlukem. Pečlivě si zvolte design, dejte si pozor na propustnost světla. Pomocí lanek a řetízků zase můžete oboustranně regulovat její výškové nastavení a zakrýt u okna tu nejdůležitější část.

Rolety

Zapomeňte na ty, které zakrývaly okna našich babiček. Jediné, co si zachovaly, je název a princip. Dnešní rolety jsou moderní designové kousky mnoha barev a vzorů. Jsou vyráběny z různých materiálů a jsou variabilní i v možnostech upevnění. Vyčarujte s nimi naprostou tmu, nebo jen částečné zastínění.

Novinkou jsou střídavé rolety, které kombinují průhlednou a neprůhlednou látku. Tím Vám poskytnou větší prostor pro regulaci osvětlení.

Chcete mít v oknech efekt záclon, ale záclony nejsou tím „pravým ořechovým“? Zkuste římské rolety. Dají se různě skládat, a přitom udržují v místnosti teplo. Příjemným bonusem je to, že se dají prát.

Japonské stěny

Originální, kreativní a pokud jste vyznavači minimalistického designu, tak jsou pro Vás jako stvořené. Hodí se na zakrytí větších ploch, komplexní zastínění více oken nebo na oddělení prostoru.
Zastínění z venku

Teplotu, vzhled i ochranu domu můžete značně ovlivnit venkovním stíněním. Venkovní žaluzie vám zaručí naprosté soukromí a částečným naklopením i možnost regulovat množství světla v interiéru, screenové rolety zase obléknou Vaši stavbu do stylového outfitu, venkovní rolety pom. Markýzy a pergoly jsou tou nejlepší ochranou před sluncem na terase.

Pár rad na závěr

O rozdílech mezi jednotlivými variantami zastínění jsme již něco málo řekli. Ale čím se řídit při výběru?

  • Nešetřete, ale vybírejte stínění z kvalitních materiálů se skutečnou zárukou.
  • Samozřejmostí by měla být také montáž a následný servis.
  • U venkovního stínění zvažte investici do elektrického ovládání.
  • Venkovní stínění je dobré je vhodné pořídit si současně s nákupem oken.

„Pro novostavby jsou stále žádanější venkovní žaluzie montované pod omítku, kde je montáž s okny nezbytná, aby vše dobře vypadalo i fungovalo. Komfort bydlení výrazně zvýší elektrické ovládání stínění a žaluzie si pak budete moci nastavovat z pohodlí pohovky. Pořídit si stínění současně s okny má ale řadu výhod – záruku vám drží jeden dodavatel, všechny prvky se dobře doplňují funkčně i designově.“ dodává Roman Kubálek, obchodní ředitel VEKRA okna.

Více kvalitního stínění si prohlédněte přímo na webu výrobce.

10.1.2019 7:12 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist