Líbí se vám rustikální kuchyně?

Pro mnoho z nás je kuchyň hlavní místností v interiéru. V kuchyni se vaří, což obvykle zaměstnává jednoho člena rodiny, v kuchyni se pak také jí a u jídelního stolu často probíhá i značná část společenského života domácnosti. A pro někoho je tohle všechno neodmyslitelně spjato s rustikálním stylem, se stylem selským a chcete-li, pak tradičním či konzervativním.

Poptávka po rustikálním či klasickém, selském nábytku je v Česku poměrně značná a odpovídá tomu také relativně široká nabídka prodejců a výrobců, kteří se orientují pouze a jen na rustikální nábytek. Platí to i v případě čistě kuchyňského vybavení.

Moderní versus klasické

Rustikální nábytek, stejně jako rustikální kuchyně, mají zcela nepopiratelně romantického ducha a jsou schopny vytvořit takovou atmosféru, bez které si mnozí uživatelé jednoduše příjemné bydlení nedovedou ani představit. Atmosféra venkova a selský styl jsou zdrojem klidu a mohou tak stát v kontrastu s dnešním hektickým světem. Možná právě proto jsou tolik vyhledávané.

Rustikální kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

TIP: pokud máte moderně zařízený byt a rádi byste rustikální kuchyni, pak zkuste tyhle dvě místnosti stylově propojit tak, že do rustikální kuchyň postavíte moderní jídelní stůl, který odpovídá stylu např. vašeho moderního obývacího pokoje. Oba styly-místnosti se tak jakoby prolnout.

Red.
Foto kuchyně Hanák, Atmosphere s r.o.

6.6.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist