Léto je v plném proudu a jídlo nejlépe chutná venku!

Šikovný stůl, u kterého se dá pohodlně jíst, a vybavení, které vám umožní kuchtit pod širým nebem, to jsou věci, které opravdu dokážou zpříjemnit letní čas. Bonusem je i malý přenosný stolek pro posezení s kávou či pitím třeba rovnou u bazénu… Tak se do toho pusťte.

13_sunset_with-ercole_2329-amb3-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: Salone del Mobile Milano 2019

Vaše letní kuchyňka může mít plno podob. Tu domáckou, kdy si vyrobíte dřevěný základ, vybudujete zahradní krb a gril, zpevníte větší plochu, aby se vešli sousedi, a později to celé zastřešíte, aby se dalo posedět i v dešti.

Nebo vsadíte na hotovou, profesionálně vyrobenou venkovní kuchyň, bude to s větší investicí, ale bez práce. Na vás už bude jen si vybrat to sezení a stůl, který bude odolávat dobře všem vlivům počasí.

Abyste měli nad čím přemýšlet, nabízíme vám v galerii různé typy kuchyní i stolů pro hezké letní žití na zahradě, terase, balkonu…

Klasika i moderna

Značka Officine Gullo – to je dlouhá tradice, našli byste ji v mnohých prostorách profesionálních kuchyní. Dělá se ale i v malých provedeních do soukromých zahrad. Zjevným protipólem této klasiky, v níž už se skrývá moderní technologie, je návrh italského architekta Pietra Grassi.

Malou venkovní kuchyň Artena minimalistického vzhledu tvoří ostrov s pracovní deskou, dřezem a varnou plochou, má 4 uzavíratelné úložné prostory. Má víc podob – pro velkorysý prostor u vody, u bazénu až po tu, která se vejde na skromnější balkon. Základem je trubková konstrukce, povrch tvoří cortenový plech.

Novinkou letošního jara je u značky Abimis projekt Atelier, kam patří i venkovní kuchyň. Může být umístěna dovnitř i ven, může mít různé rozměry i barvy.

Kam se posadíme

Výhodou je samozřejmě blízkost místa, kde se vaří. Pokud ale mám o pár kroků dál krytou pergolu, umístíme stůl raději tam. Důležitý je terén, na kterém bude stůl i židle stát – musí být zpevněný, abychom se nebořili nebo se rovnou se židlí nezvrhli…

Židle vůbec vybírejte stejně pečlivě jako stůl. Měly by se snadno přenášet a zároveň být stabilní, odlehčí je výplety, ale musí mít pevné nohy. Většinou nebarevný venkovní nábytek mohou zpestřit právě židle, které se vyrábějí ve všech představitelných barevných odstínech.

8.7.2019 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist