Letní život pod širým nebem aneb Zahradní nábytek podle letošních trendů

I venku se máme cítit pohodlně. To si rozhodně myslí návrháři letního nábytku, kterému se dnes říká outdoorový. Jako by to znělo líp než letní! Ale co, to nám určitě léto nepokazí, zvlášť když se dobře a s rozmyslem vybavíme nábytkem, který je Praktický, Pohodlný a Pohledný. Inu 3 P jsou pro náš příjemný a hlavně častý pobyt venku dostačující.

05_ethielle.jpg Celá galerie 22 Zdroj: Salone Internazionale del Mobile Milano

Kdybychom se pokusili rozebrat trendy, které nastínil Salon nábytku v Milánu, dokázali bychom najít takové tři proudy, které se ostatně nijak výrazně neliší od tendencí určených pro interiér a bydlení jako takové.

Lehký a vzdušný

Subtilnost, kterou známe z interiéru, samozřejmě najdeme i tady. Pro léto se hodí a umocňují ji i oblíbené materiály, pro venkovní nábytek jako stvořené. Je to plast, odolný, snadno se udržující a lehce přemístitelný. Potom kov, nalakovaný do veselých barev i decentních tónů, na tenkých nohách, nebo sloužící jako kostra pro příjemné polstrování.

A pak vše, co připomíná další přírodní materiály, jako je proutí, ratan atd. Vzdušnosti pomáhá volné vyplétání přírodních materiálů, takže prosvítají, pěkná jsou řešení opěráků židlí, ale i jejich celkový vzhled.

Městské způsoby

Linie nábytku, které se dává na městské terasy, stále sílí. Toto vybavení je vlastně součástí bytu, protože jenom to, kam ho posuneme, určuje, je-li nábytek interiérový či venkovní. Sloužit dokáže tam i tam a tomu odpovídá vzhled. Je propracovaný, konstrukce je většinou ze solidního dřeva, použité textilie jsou velmi kvalitní. Nejsou to jen pohodlná křesla pro sezení, ale také různé pohovky, které vám umožní lehce se povalovat.

Tento typ nábytku už několik let vyvíjí značka Minotti a dá se říci, že úspěšně. Novinku v Miláně představila značka Gervasoni: Křeslo, které jde zdánlivě proti proudu, protože je objemné, naducané a chce se vám do něj okamžitě skočit. Jmenuje se příznačně Inout a je jasné, že z terasy si ho klidně můžete přesunout ke krbu, až se v něm začne topit.

Letní přístřeší

Přímo u domu, v zahradě, u bazénu – tam všude se objeví pro sezonu nejen letní nábytek, ale rovnou letní bydlení. Může to být místo pro stolování, odpočinek, povídání i lehčí spánek. Ve světě je to celkem běžný zjev.

Ty lepší jsou vybaveny i letními kuchyněmi, aby váš kuchař mohl hned na místě plnit přání hostů. Nebo si uvaříte sami, samozřejmě, ale pokud máte na takové zařízení, máte i na kuchaře.

Skromnější a jistě dostupná je pergola, u které je dobře přemýšlet o zatahovací stříšce, protože pak její příjemně odstíněné prostředí nemusíte opouštět při každé přepršce.

Výběr toho, čím se obklopit v létě, je široký. Stále jsou tu klasická lehátka na trávník i moderní lehátka k bazénu. Spletité sestavy polstrovaných pohovek a rafinovaných zástěn i jednoduché lucerny, které dotvoří milou atmosféru. Nezapomeňte na pár snadno přenosných stolků a stoliček. A jestli je ve vás věčná duše romantika, pořiďte si lavičku Notting Hill, přesně tu, na které seděli Julia Roberts a Hugh Grant ve stejnojmenném filmu. Krásné léto!

Foto: Salone Internazionale del Mobile, Milano

19.6.2017 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist